ANASAYFA
TR
MENU
HIZLI İŞLEMLER

Sık Kullanılanlar

Web Sitelerimiz

1.1 Asansör Yıllık Kontrol Zamanı

Belediye Başkanlığımız adına, ilçe sınırlarımız içinde bulunan binalardaki asansörlerin yıllık periyodik kontrollerinin yapılması için 2011 yılından itibaren A Tipi Muayene kuruluşu ile protokoller imzalanmaktadır.

Asansörlerin güvenli şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla düzenli olarak bakımını, periyodik kontrolünü ve onarımını yaptırmaktan; kat maliki veya malikleri veya binada kat maliklerinin kendi aralarında seçeceği veya dışarıdan yetki vereceği kişiler sorumludur.​

A. Başkanlığımızdan da temin edilebilir “Yıllık Kontrol Başvuru Formu’’ doldurarak yetkili muayene kuruluşuna teslim ediniz.

2. ASANSÖR YILLIK KONTROL SONUCU

Asansör yıllık kontrolleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yayımlanan “Asansör Periyodik Kontrolleri İçin Yetkilendirilecek A Tipi Muayene Kuruluşlarına Dair Tebliğ” ekindeki kriterler dikkate alınarak yapılmaktadır.

Asansör Yıllık Kontrolü Sonucunda

a) Kontrol kriterlerine göre UYGUN olduğu tespit edilen asansöre yeşil etiketi iliştirilir. Asansörün kullanılması uygundur.

b) Kontrol kriterlerine göre HAFİF KUSURLU olduğu tespit edilen asansöre mavi etiket iliştirilir. Asansörün kullanılmasına dikkat edilmelidir.

c) Kontrol kriterlerine göre KUSURLU olduğu tespit edilen asansöre sarı etiket iliştirilir. Asansörün kullanılması tehlikelidir.

d) Kontrol kriterlerine göre GÜVENSİZ olduğu tespit edilen asansöre kırmızı etiket iliştirilir. Asansörün kullanılması tamamen tehlikelidir.

2.3 Asansörün Hizmet Dışı Bırakılması

Yıllık periyodik kontrol faaliyetleri kapsamında “Güvensiz, Kusurlu ve Bina Yöneticisi/Sorumlusu tarafından kontrollerine izin verilmeyen” asansörler hizmet dışı bırakılmaktadır.

Hizmet dışı bırakılan asansörün eksiklikleri giderildikten sonra tekrar takip kontrol talebinde bulununuz.


Başvuru Rehberi

Asansör Yıllık Kontrol İşlemleri

Cenaze İşlemleri için Gerekli Evraklar

Harita Uygulamaları

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı İşlemleri

Nikah İşlemleri İçin Gereken Belgeler

Resmi Kurumların Tranşe Ruhsatı

e-Belediye Kapısı

Yardım Etmek İstiyorum

Kentsel Dönüşüm Ön Başvuru Formu

Borç Ödeme

​Bağcıları Cebinize Sığdırdık

Uygulamayı telefonuna yükleyerek, borç sorgulama ve ödemeden emlak rayiç bedel sorgulamasına, her türlü talep ve şikayet başvurusundan nöbetçi eczaneye kadar toplam 44 hizmetimize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Ayrıca belediye ile ilgili haberleri, projeleri, kültürel etkinlikleri buradan takip edebilirsiniz.

Bağcıları cebinize sığdırdık

Sosyal Medya

Bağcılar Belediyesi ile ilgili gelişmeleri takip et!