ANASAYFA
TR
MENU
HIZLI İŞLEMLER

Sık Kullanılanlar

Web Sitelerimiz

GİYSİ ATIKLARININ GERİ DÖNÜŞÜMÜ

Giysi atıkları; Vatandaşlarımızın kullanımı sonrası artık ihtiyaç duymadığı veya kullanılmayacak derecede tahrip olmuş giysi ve ayakkabı gibi atıklar giysi atıklarıdır.

İlçe genelinde 22 mahallede toplam 220 adet, 23 sitede 34 adet giysi atık kumbarası bulunmaktadır. Vatandaşlar tarafından kumbaraya atılan kullanılmış tüm giysi (şapka, kazak, t-shirt, iç çamaşırı, çorap, elbise, pantolon, ayakkabı, terlik, bot vb.) ve diğer tekstil ürünleri (battaniye, örtü, eşarp, perde, çanta, havlu vb.) tekstil sektöründe ikincil hammadde olarak değerlendirilmektedir.

BAĞCILAR'DA KULLANILMIŞ GİYSİ ATIK KUMBARA ADRESLERİ / YERLERİ
Bağcılar Belediyesi Ocak 2020 tarihi ile başlatılan giysi atığı toplama projesi dâhilinde 01.01.2020-31.12.2020 tarihleri arasında toplanılan toplam giysi atığı miktarı 292.930 kg’dır.

Bağcılar Belediyesi’nin 01/01/2020 tarihinde KÜRESEL GERİ DÖNÜŞÜM KAYNAKLARI İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. isimli firma ile imzalamış olduğu sözleşme gereği Bağcılar ilçesi sınırları dâhilinde giysi atık kumbaralarını konumlandırma ve toplama işi KÜRESEL GERİ DÖNÜŞÜM KAYNAKLARI İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. tarafından gerçekleştirilecektir.


Geri Dönüşüm

Ambalaj Atıklarının Geri Dönüşümü

Atık Pillerin Geri Dönüşümü

Bitkisel Atık Yağların Geri Dönüşümü

Giysi Atıklarının Geri Dönüşümü

Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Geri Dönüşümü

​Bağcıları Cebinize Sığdırdık

Uygulamayı telefonuna yükleyerek, borç sorgulama ve ödemeden emlak rayiç bedel sorgulamasına, her türlü talep ve şikayet başvurusundan nöbetçi eczaneye kadar toplam 44 hizmetimize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Ayrıca belediye ile ilgili haberleri, projeleri, kültürel etkinlikleri buradan takip edebilirsiniz.

Bağcıları cebinize sığdırdık

Sosyal Medya

Bağcılar Belediyesi ile ilgili gelişmeleri takip et!