ANASAYFA
TR
MENU
HIZLI İŞLEMLER

Sık Kullanılanlar

Web Sitelerimiz

KONFERANS SALONU

273 kişilik kapasiteye sahip tam donanımlı salonumuzda Bağcılar Beledi­yesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında çocuklara ve yetişkinlere yönelik tiyatro, sinema, konferans, seminer vb. etkinlikler yapılmaktadır.

Dernekler, vakıflar, sivil toplum kuruluşları, özel ve kamu kuruluşları ta­lepleri halinde, idare ile yapılan sözleşmenin akabinde salonumuzu tahsis ede­bilmektedir.

İKRAM SALONU

400 kişilik kapasiteye sahip ikram salonumuzda düğün, nişan, kına, sünnet vb. organizasyonlar yapılmaktadır.

Derneklere, vakıflara, sivil toplum kuruluşlarına, özel ve kamu kuruluşlarına talepleri halinde, ikramlı olmak üzere ve idare ile yapılan sözleşmenin akabinde salon tahsis edilmektedir.

TOPLANTI SALONU

35 kişilik kapasiteye sahip salonumuz küçüp çaplı toplantılar için uygundur. İdare ile yapılan sözleşme neticesinde salon tahsisi yapılmaktadır.

FİTNESS SALONU

Bağcılar’da ikamet eden ve 18 yaşını doldurmuş her bireyin faydalanabileceği, Bay-Bayan ayrı seansları bulunan Fitness Salonumuz haftanın 6 günü hizmet vermektedir.

SPOR SALONU

Voleybol, basketbol vb. spor etkinlikleri için tasarlanmış spor salonumuz haftanın 7 günü halka açıktır.

Okullara, sivil toplum kuruluşlarına ve şahıslara randevu sistemi ile 1,5 saatlik seanslar halinde tahsis edilmektedir.

HALK KÜTÜPHANESİ HAKKINDA

Bağcılar Belediyesi Kültür Merkezi Halk Kütüphanesi, 2004 yılında hizmete açılmıştır.  Bağcılar Belediyesine bağlı kütüphaneler içinde en büyük ve en kapsamlı olanıdır. Kütüphanemiz, Bağcılar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı bir alt birim olarak okuyucularına hizmet vermektedir.

Kütüphanemiz iki katlıdır. 35000 kitap kapasitelidir. 150 kişinin aynı anda çalışma yapabileceği okuma salonlarına sahiptir.

KÜTÜPHANE HİZMET BÖLÜMLERİ

DANIŞMA BÖLÜMÜ: Kütüphane üyeliği, ödünç kitap ve iade işlemlerinin gerçekleştirildiği bölümdürBu bölümde kütüphane kullanıcılarına aynı zamanda fotokopi hizmeti sunulmaktadır.

OKUMA SALONLARI: 110 kişinin aynı anda ders çalışma, kitap okuma, araştırma yapma konularında yararlandığı bölümdür. Ders programlarına destek kitapların, sınavlara hazırlık kitaplarının, test kitaplarının yer aldığı rezervasyon koleksiyonumuz bu bölümde yer almaktadır. Üst katta 40 kişinin aynı anda çalışacağı okuma salonumuz bulunmaktadır.

GENEL KOLEKSİYON: Üst katta bulunan 35000 kitap kapasiteli koleksiyonumuzdur. Katalog taraması bu birimde gerçekleştirilmektedir.

SÜRELİ YAYIN BÖLÜMÜ: Günlük gazetelerin, aylık popüler dergilerin yer aldığı bölümdür. Kütüphanemiz 20 dergi, 10 gazeteye abonedir.

BİLGİ ERİŞİM MERKEZİ: İnternet erişimi, ödev hazırlama, ücretsiz çıktı alma, bilgiyi analiz edip proje ve performans görevlerine yansıtma, araştırma teknikleri, katalog taraması vb. konularında kütüphane kullanıcılarına rehberlik edilen birimdir.

Haftanın 7 günü okuyuculara hizmet veren Bağcılar Belediyesi Kültür Merkezi Halk Kütüphanesinde 11 personel görev almaktadır.

Adres: Sancaktepe Mah. 934. Sok. No:3 Bağcılar/İstanbul

Tel: 0212 435 64 60 - Fax: 0212 433 96 95

Diğer Tesisler

Lütfen Bekleyiniz...

TÜM TESİSLER

​Bağcıları Cebinize Sığdırdık

Uygulamayı telefonuna yükleyerek, borç sorgulama ve ödemeden emlak rayiç bedel sorgulamasına, her türlü talep ve şikayet başvurusundan nöbetçi eczaneye kadar toplam 44 hizmetimize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Ayrıca belediye ile ilgili haberleri, projeleri, kültürel etkinlikleri buradan takip edebilirsiniz.

Bağcıları cebinize sığdırdık

Sosyal Medya

Bağcılar Belediyesi ile ilgili gelişmeleri takip et!