ANASAYFA
TR
MENU
HIZLI İŞLEMLER

Sık Kullanılanlar

Web Sitelerimiz

ENDERUN YETENEKLİ ÇOCUKLAR MERKEZİ

Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi, “Yeteneğim Geleceğim” projesi olarak 15 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Kalkınma Ajansı’nın mali desteği ve Bağcılar Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkısıyla hayata geçen bir kurumdur. Proje 14 Kasım 2013’te sona ermiştir ve Bağcılar Belediyesi tarafından sürdürülmektedir.

Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi; özel yetenekli çocukların tespit edilerek okul dışı zamanlarında yeteneklerini geliştirici eğitimler almalarını sağlamak üzere eğitim veren bir kurumdur. Öğrenciler, okula gittikleri zaman diliminin dışında merkeze gelmektedir. Eğitimlerimiz hafta sonu da devam etmektedir.

Öğrencinin Bağcılar ilçesinde ikamet etmesi veya Bağcılar ilçesinde eğitim görmesi kuruma kabul şartlarının başında gelmektedir. İlkokul 3.sınıftan başlayarak 7.sınıfa kadar 8-13 yaş arası öğrenciler, ilk olarak okullarında öğretmenleri eşliğinde oynadıkları “Doğruyu Bul” testine tabi tutulmakta, o testten baraj puanını geçmeleri durumunda merkeze davet edilerek bireysel ve grup testleri uygulanmaktadır. Yapılan değerlendirmeler neticesinde tespit edilen öğrenciler kurumda eğitim almaya başlamaktadır.

Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi 14 farklı alanla öğrencilere eğitim sunmaktadır. 

Atölyelerimiz;

—  Eğlenceli Bilim Kimya

—  Eğlenceli Bilim Biyoloji

—  Bilgisayar

—  Astronomi

—  Da-Vinci

—  Robotik

—  Strateji Oyunları

—  İngilizce

—  Çocuk Edebiyatı

—  Drama

—  Sanat Atölyesi (Resim, Ebru, Minyatür)

—  Uygulamalı Matematik

—  Değerler Eğitimi

—  Mutfak Sanatları Atölyesi

Kurumumuzdan mezun olan 8.sınıf öğrencilerimiz Bağcılar Belediyesi’nin “Yıldız Gençler” projesi kapsamında eğitim veren “Gençlik Merkezi”nde atölye çalışmalarına devam etmektedirler.

Adres: Bağlar Mahallesi 28. Sokak No:11 Bağcılar /İSTANBUL

Tel: 0 212 630 16 14 - 0 212 630 16 14

 

Diğer Tesisler

Lütfen Bekleyiniz...

TÜM TESİSLER

​Bağcıları Cebinize Sığdırdık

Uygulamayı telefonuna yükleyerek, borç sorgulama ve ödemeden emlak rayiç bedel sorgulamasına, her türlü talep ve şikayet başvurusundan nöbetçi eczaneye kadar toplam 44 hizmetimize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Ayrıca belediye ile ilgili haberleri, projeleri, kültürel etkinlikleri buradan takip edebilirsiniz.

Bağcıları cebinize sığdırdık

Sosyal Medya

Bağcılar Belediyesi ile ilgili gelişmeleri takip et!