PROJENİN AMACI

             Bilgi Evleri’nin öncelikli amacı, öğrencilerin vakitlerini sokaklarda gözetimsiz bir şekilde geçirmesini önleyerek, zamanlarını farklı ve faydalı aktiviteler çerçevesinde geçirmelerine yardımcı olmaktır. Bunların yanı sıra öğrencilerin zekalarını ve yeteneklerini geliştirip bilgi birikimlerini artırmaları için çalışmalar yapılmakta ve alanında uzman olan branş öğretmenlerinin yardımları sayesinde bu çalışmalar verimli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bilgi Evleri Projesi, öğrencilerin mevcut başarılarına katkıda bulunmanın yanı sıra, sağladığı imkanlarla çocukların boş vakitlerini değerlendirmesini ve bu vakitlerde kendilerini geliştirmek için çalışmalar yapmasını sağlar. Aynı zamanda ulaşım güçlükleri sebebiyle öğrencilerin faydalanamadığı şehir kütüphaneleri gibi imkanları öğrencilerin ayağına getirmekte, hem derslerine yardımcı olması, hem de kitap okuma alışkanlığı kazandırması amacıyla yeterli nitelik ve miktarda kitabı, kütüphane bölümünde bulundurmaktadır.

     Sağlanan tüm bu imkanlar, öğrencilerinin eğitim hayatlarının yanı sıra sosyal hayatlarına da katkı sağlamaktadır. Bilgi Evleri’nde geçirdikleri vakit sayesinde pozitif bir çevreye katılan öğrenciler, hayata dair yepyeni bir bakış açısı kazanmaktadırlar.

      Yıllık faaliyetler esnasında, alanında uzmanlaşmış şahsiyetleri, kariyer günleri kapsamında öğrencilerle buluşturmayı amaçlayan Bilgi Evleri’nin faaliyetleri öğrencilerle de sınırlı kalmamaktadır. Alanında uzman kişilerin vereceği seminerlerle öğrencilerin velilerine de çeşitli alanlarda sunumlar yapılmaktadır.

Oluşturulma Tarihi : 06.11.2017