KURS HİZMETLERİ


Merkezimiz mesleki-teknik ve sosyal-kültürel alanlarda 38 ana branşta açılan 77 kurs ile hizmet vermektedir. Gelişen iş hayatı ve teknoloji sonucu ortaya çıkan talepler  doğrultusunda bu branşlar artırılmaktadır

 

KURSLARIMIZIN DÜZENLENME AMACI

Mesleki-teknik ve sosyal-kültürel alanda açtığımız kurslarla; bayanlarımızı, nitelik ve nicelik olarak geliştirmek, iş hayatında kalifiye elemanlar haline getirmek, ekonomik anlamda ülke ekonomisine katkı sağlamak, sosyal-kültürel gelişimlerini destekleyerek hayata atılmalarını evlerinde boşa zaman harcamamalarını sağlamak  amacı ile ücretsiz düzenlenmektedir. Ayrıca  kursa katılan bayanlarımızın 4-5-6 yaş çocukları anneleri kursta iken ‘’Gündüz Bakım Evinde’’ anaokulu eğitimi almaktadırlar…Bu sayede hem kendileri hem çocukları merkezimizde eğitim almış olmaktadırlar… Kurslarımızı başarı ile bitirenlere Milli Eğitim Müdürlüğünden onaylı sertifika verilir. Kurslar sonunda herhangi bir iş garantisi yoktur.

 

KURSLARA NE ZAMAN KAYIT YAPTIRABİLİRİM?

              Kurslara yılın 12 ayı ön kayıt yaptırabilirsiniz. Başvuruda bulunan kursiyerlerimiz kurs  açıldığında başvuru tarih sırasına göre  kurslarımıza davet edilmektedirler.

KURS BAŞVURU ŞARTLARI

1-Bağcılarda ikamet ediyor olmak.

2-16 yaşı tamamlamış olmak.

3-Kimlik bilgileri ile merkezimize gelerek başvuru formunu doldurmak.

 

KURSLARA DEVAM ZORUNLULUĞU VARMIDIR?

Her türlü kursa devam zorunluluğu vardır. 1/5 oranında kursa devamsızlık hakkı vardır. Örneğin 100 günlük toplam 400 saatlik bir kursa 20 gün´den ( 80 saat) fazla devamsızlık yapan öğrencinin kaydı silinir ve belge verilmez.Kurs sonunda yapılan sınavda başarsız olan öğrencilere de belge verilmez.

 

KURSLAR HANGİ SAATLERDE DÜZENLENİR?

Tüm kurslar saat 08:00 ile 21:00 arasında haftanın bütün günleri düzenlenmektedir.


 

Oluşturulma Tarihi : 10.01.2015