BAĞCILAR, OTİSTİK ÇOCUKLAR İÇİN YÜRÜDÜ
Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Bağcılar Belediyesi tarafından gösteri, konser ve yürüyüşten oluşan dolu dolu bir program gerçekleştirildi. “Otizmi fark et engelleri yok et” sloganıyla yapılan etkinliklerde otistik çocukların verdiği mini konserin ardından Bağcılarlıların yoğun katılım gösterdiği farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

Bağcılar Belediyesi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle renkli ve anlamlı bir etkinliğe imza attı. “Otizmi fark et engelleri yok et” sloganıyla gerçekleştirilen program kapsamında İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Lokman Hekim Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti.

Çocuklarla yakından ilgilenen Eldivan ve Çağırıcı, onlarla sohbet ettikten sonra hatıra fotoğrafı çekildi. Otistik çocuklardan oluşan orkestra davetlilere mini bir konser verdi. Keyifli anların yaşandığı eğitim yuvasında tahta bacak ve palyaçolar da gösteri yaptı.

“Onları mutlu görmek her şeye değer”

Lokman Hekim Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi’ndeki programın ardından otizme dikkat çekmek için Güneşli Mahallesi Kirazlı Caddesi’nde farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Kaymakam Eldivan ve Başkan Çağırıcı’nın ön sırada yer aldığı yürüyüşte vatandaşlar, “Sizi fark etmem için beni fark edin”, “Bilmek ve anlamakla başlar önyargıları yıkmak” ve “Benim dünyamdan bakarsan senin dünyan değişir mi?” yazılı döviz taşıdı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da otizmli çocuklara yönelik farkındalık programları düzenlediklerini belirten Başkan Çağırıcı, “Bu özel günde de otizmli çocuklarımızı yalnız bırakmadık. Gösteri ve konserlerle hep beraber çok güzel bir gün geçirdik. Onları mutlu görmek her şeye değer” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 05.04.2018