GÖRME ENGELLİLERE BETİMLEMELİ SİNEMA
Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nın görme engelli kursiyerleri İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde misafir edildi. Kursiyerler, yanlarındaki refakatçileriyle birlikte betimlemeli ve animasyonlu film gösterimine katıldı.

Bağcılar Belediyesi’nde değişik branşlarda eğitim alan engelli kursiyerler sosyal ve turistik etkinlik programlarına götürülüyor. Tarihi ve turistik yerleri ziyaret eden kursiyerler İstanbul Modern Sanat Müzesi’ni de ziyaret etti. Yetkililer görme engelli kursiyerlere müzede sergilenen eserlerle ilgili bilgi verdi. Kursiyerler daha sonra yanlarındaki refakatçilerle birlikte değişik yaş gruplarına göre film gösterimi yapılan sinema salonuna alındı. Yaklaşık iki saat salonda kalan görme engeliler dış sesin yansıtıldığı, betimlemeli ve animasyon türü film gösterimi etkinliğine katıldı.

“SOSYAL YAŞAMIN İÇİNDE OLUYORLAR”

Engelli kursiyerlerin yaşamlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için çalıştıklarını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, onların sosyal yaşamın içinde yer almaları için de projeleri hizmete sunduklarını söyledi. Çağırıcı, “Görme engelli kursiyerlerimiz sinema ortamının farklılığını yaşadılar. Çok mutlu oldular” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 13.02.2017