İBRAHİM SADRİ: “15 TEMMUZ SONRASI BİRBİRİMİZE KENETLENDİK”
Bağcılar’daki Şiir Dinletisi Programı’na katılan Televizyon Programcısı İbrahim Sadri, 15 Temmuz’da Fetöcülerin darbe girişiminin halkın kahramanca mücadelesiyle püskürtüldüğünü söyledi. Sadri, “Şerden hayır doğarmış. Şimdi daha çok birbirimize kenetlendik.” dedi.

Televizyon Programcısı İbrahim Sadri, Bağcılar’da düzenlenen Şiir Dinletisi’nde okuduğu şiirlerle davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.

Bağcılar Belediyesi Kadın Aile Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Şiir Dinletisi’nin bu ayki konuğu İbrahim Sadri oldu. Programına “Merhaba” adlı şiirini okuyarak başlayan Sadri, davetlileri selamladı. Duygularını dile getiren Sadri, cemiyetten ziyade keyfiyete önem verdiklerini belirterek, “Kalbiniz ve duygularınızla programlarımıza katılarak bizleri yalnız bırakmıyorsunuz.” dedi.

“ŞERDEN HAYIR DOĞARMIŞ”

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişimine de değinen Sadri, milletin dik duruşuyla ve kahramanca mücadelesiyle püskürtüldüğünü böylece zor günlerin atlatıldığını anlattı. “Şerden hayır doğarmış.” diyerek konuşmasını sürdüren Sadri,  “Şimdi daha çok birbirimize kenetlendik. Birlik ve beraberlik duygularının önemine ve farkına vardık.” dedi. Sadri, daha sonra  “Ben Seni Hiç Sevmedim ki” adlı şiirini seslendirdi. Sohbet sırasında babasının 1939 yılında Erzincan’ın bir köyünden İstanbul’a göç ettiğini ve gurbette çok zor günler yaşadığını da anlatan Sadri, şöyle konuştu:

“Babam çok zor günler yaşadı. Hayatı çok zor şartlarda geçti. Büyük çileler ve sıkıntılar yaşadı. Bana anlatırdı. Babamın hatıralarını Gurbet, adlı şiirim ile kaleme aldım.” Daha sonra “Gurbet” adlı şiirini okuyan Sadri, sırasıyla “İstanbul Sabahı”, “Kaldırımlar” ve “Biz Kısık Sesleriz Minareleri Ezansız Bırakma Allah’ım” adlı şiirleri seslendirdi.

Oluşturulma Tarihi : 25.10.2016