ÇAĞIRICI; “KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDA CAMİLERİNİ YENİLEYEN TEK İLÇEYİZ”
100. Yıl Mahallesi’nde düzenlenen Halk Meclisi Toplantısı’nda ilçe sakinleriyle bir araya gelen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, kentsel dönüşüm ağırlıklı bir konuşma yaptı. “Kentsel dönüşüm kapsamında camilerini yenileyen tek ilçeyiz” diyen Çağırıcı, bu kapsamda 11 caminin yapımının tamamlandığını 17 camide ise çalışmaların devam ettiğini belirtti.

26 yıldır Bağcılar’da süregelen “Halk Meclisi” 100. Yıl Mahallesi’nde düzenlendi. Bağcılar Belediyesi Yüzyıl Spor Kompleksi’nde gerçekleşen etkinliğe mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Mikrofonu alan vatandaşlar, oturdukları sokakta yaşadıkları sorunlardan taleplerine kadar her türlü konuda düşüncelerini dile getirdi.

“11 caminin yapımını tamamladık 17 camide çalışmalar devam ediyor”

Etkinliğe gösterilen ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, şikayetlerin not alındığını ve en kısa zamanda çözüm getirileceğini belirtti. Konuşmasında kentsel dönüşüme değinen Çağırıcı, “Kentsel dönüşüm konusunda başarılı bir ilçeyiz. Bu kapsamda okulların yenilenmesini bitirdik. 11 caminin yapımını da tamamladık şimdi 17 camide ise çalışmalar devam ediyor” dedi.

Halk Meclisi’ne AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Bağcılar Belediye Başkanı yardımcıları, İGDAŞ ve BEDAŞ temsilcileri, 100. Yıl Mahallesi Muhtarı Cem Çankaya ve mahalle sakinleri katıldı.

Oluşturulma Tarihi : 19.12.2018