YENİ ÖĞRETMENLER BAĞCILAR’I GEZDİ

Yeni öğretmenler Bağcılar’ı gezdi

Bağcılar Belediyesi, bu yıl mesleğe ilk adımı atan öğretmenlere ilçeyi gezdirdi. Rehberler eşliğinde Bağcılar’ı gezen öğretmenler, sosyal tesisleri yerinde görerek bilgi edindi.

İlk görev yeri Bağcılar olan öğretmenler, temel ve hazırlayıcı eğitim kurslarını tamamladı. Yeni göreve başlayan 248 öğretmen, Bağcılar Belediyesi ve Bağcılar Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği bir programla ilçeyi gezdi. Öğretmenler, gezi kapsamında, Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi, nostalji bahçeleri, Engelliler Sarayı, Yüzme Havuzu başta olmak üzere çok sayıda tesisi görme fırsatı buldu. Gezinin son durağı Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı oldu. Katılımlarından dolayı öğretmenlere teşekkür eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yaptığı konuşmada öğretmenlik mesleğinin önemine değindi. Gelecek nesillerin, öğretmenler tarafından yetiştirildiğini ifade eden Çağırıcı, özellikle bu yönüyle öğretmenlik mesleğinin kutsallığına dikkat çekti.

Programa AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ve Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul ve Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Kadir Kuş da katıldı. Kıyıklık, öğretmenlere mesleki hayatlarında başarı dileklerinde bulundu.

Türkiye’nin farklı illerinden Bağcılar’a gelerek, görev yapmaya başlayan öğretmenler de geziden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kursu başarıyla tamamlayan öğretmenlere sertifikaları verildi.

Oluşturulma Tarihi : 04.07.2013