16. TOPLU DÜĞÜN ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

16. Toplu Düğün Şöleni gerçekleştirildi

Bağcılar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Toplu Düğün Şöleni’nin 16’ıncısı gerçekleştirildi. İhtiyaç sahibi toplam 31 çift bütün ihtiyaçları karşılanarak evlendirildi. Vanlı depremzede üç çift de evlenenler arasında yer aldı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın kıydığı nikahların şahitliğini de İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin  yaptı.

Bağcılar Belediyesi geleneksel hale getirdiği Toplu Düğün Şöleni’nin 16’ıncısını gerçekleştirdi. İhtiyaç sahibi 31 çift, bütün ihtiyaçları karşılanarak, muhteşem bir düğünle dünya evine girdi. Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda düzenlenen Toplu Düğün Şöleni’ne İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin katıldı.

DEPREMDE MUTLULUKLARINI ERTELEDİLER, BAĞCILAR’DA EVLENDİLER

Toplu Düğün Şöleni’nde evlenen arasında Vanlı üç çift de yer aldı. Evlenme hazırlığı yaparken, depreme yakalanan Vanlı çiftler, mutluluklarını ertelemek zorunda kalmıştı. Bağcılar’daki akrabalarının bilgi vermesi üzerine Bağcılar Belediyesi’ne müracaat eden depremzede üç çiftin de bütün ihtiyaçları karşılanarak evlendirildi.

Açılış konuşmasını yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Toplu Düğün Şöleni’nin Bağcılar Belediyesi’nin geleneksel çalışmalarından biri olduğunu hatırlattı. Başkan Çağırıcı, “16 yıl önce başlatmış olduğumuz bu geleneğimizi bugün de 31 çiftimizi evlendirerek devam ettiriyoruz. Şimdiye kadar toplam 721 ihtiyaç sahibi çiftimizi evlendirdik. Bu organizasyonumuzda işadamlarımızın da önemli katkıları oluyor. Bu mutluluğun yaşanmasına katkı sağlayan işadamlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Çağırıcı, yaşanan deprem dolayısıyla evliliklerini ertelemek zorunda kalan 3 çiftin de Toplu Düğün Şöleni ile evlendirildiğini ifade etti.

ŞAHİN: BUGÜN ACIYI DEĞİL MUTLULUĞU YAŞIYORUZ

Yaptığı konuşmada çiftleri tebrik eden İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Türkiye’de belediyecilik hizmetlerinde 20 yıl önce Bağcılar’la 17 yıl önce de İstanbul’la büyük bir değişim yaşanmaya başladığını söyledi. “Türkiye’de belediyecilikte, halka hizmetin adeta kitabı yeniden yazıldı ve bugünlere geldik” diyen Şahin, Toplu Düğün Şöleni’nin de bu değişimin bir göstergesi olduğunu ifade etti. “Sizlerin mutluluğunu paylaşan biri olarak ben de mutlu oldum” ifadelerinde bulunan Bakan Şahin, deprem dolayısıyla evliliklerini ertelemek zorunda kalan ve Bağcılar Belediyesi’nin Toplu Düğün Şöleni’nde evlenen Kadir Manto ve Ayşegül Sargın çiftinin nikah şahitliğini yaptı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın kıydığı nikahta Şahin çiftlere evlilik cüzdanlarını verdi ve “Bugün bir acıyı değil, bir mutluluğu yaşıyoruz. Bu mutluluğun artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Bağcılar Kaymakamı Veyse Yurdakul da yaptığı konuşmada, “Bugün burada düğünlerini yaptığımız çiftlerimize ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.

ŞANLI ŞÖHRETLİ DÜĞÜN YAPILDI

Bağcılar Belediyesi, çiftleri unutamayacakları bir düğün yaparak evlendirdi. Beyaz eşyasından, halısına kadar bir evde olması gereken bütün ihtiyaçları karşılanan çiftleri, gelinlikleri ve damatlıkları da yine sponsor işadamları tarafından karşılandı. Bağcılar Belediyesi görevlileri tarafından süslenen gelin arabaları ile şehir turu atan çiftlerin nikahları da Olimpik Spor Salonu’nda kıyıldı. Nikah cüzdanlarını alan çiftler, Mustafa Ceceli konseri ile dans ederek eğlendi.

GELİNLİK DEFİLESİ DÜZENLENDİ

Düğün Şöleni’ne renk katan bir diğer çalışma ise aralarında Şenay Akay, Elif Ece Uzun, Deniz Şimşek gibi 15 ünlü manken tarafından sunumu yapılan “Osmanlı’dan Günümüze Gelinlik Defilesi” oldu. Özden Gelinlik tarafından tasarlanan gelinliklerin sergilendiği defile de büyük ilgi gördü. Defilede Özden Gelinlik tarafından 45 bin 24 swarovsk taş kullanılarak dünya rekoru kıran ve Quinness rekorlar kitabına giren gelinlik de sergilendi. Ünlü manken Tuğba Altıntop tarafından sergilenen gelinlik büyük ilgi gördü.

Programa, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Bağcılar Müftüsü Mustafa Derin, Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Kadir Kuş ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Oluşturulma Tarihi : 04.07.2013