12 BİN KİŞİ ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ’Nİ GEZDİ

12 bin kişi Çanakkale Şehitliği’ni gezdi

Bağcılar’dan 12 bin kişi Çanakkale Şehitliği’ne götürüldü. Nisan ayında başlayan geziler kapsamında toplan 267 otobüs seferi düzenlendi. iki ay devam eden gezilere yaklaşık 5 bin 500 de öğrenci katıldı. 

Bağcılar Belediyesi’nin Nisan ayında Çanakkale Şehitliği’ne başlattığı turlar sona erdi. Yaklaşık iki ay devam eden turlar kapsamında toplam 267 otobüs seferi düzenlendi ve 12 bin Bağcılarlı Çanakkale şehitliği gezdi. Gezi kapsamında Bağcılar’da eğitim veren 86 okuldan yaklaşık 5 bin 500 öğrenci de Çanakkale Şehitliği’ne götürüldü.
REHBERLER EŞLİĞİNDE ŞEHİTLİK GEZİLDİ

Bağcılar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında gerçekleştirilen turlara, Bağcılar’da ikamet eden herkese açıktı. Geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen gezilerde bu yıl katılım rekoru da kırıldı. Bağcılar’dan yola çıkan vatandaşlar, sertifikalı uzman rehberler eşliğinde şehitliği gezdi.

Çanakkale’nin, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bu dönüm noktasını iyi bilmeliyiz ve yeni nesillere iyi bir şekilde anlatmalıyız. Bunun için Çanakkale gezilerimize her yıl devam ediyor ve binlerce vatandaşımızı Çanakka’ye götürüyoruz” dedi.

Çanakkale’nin aynı zamanda, “birlik ve beraberlik harcının” karıldığı yer olduğunu belirten Çağırıcı, “Çanakkale’de, Türküyle, Kürdüyle; Sünnisiyle Alevisiyle, hepimizin dedeleri, bu memleket için Çanakkale’de şehit oldu ve koyun koyuna yatıyor” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 04.07.2013