ŞEHİT OLDUĞU GÜNÜN YILDÖNÜMÜNDE ADINA KÜTÜPHANE AÇILDI
Reina’da geçen sene yılbaşı gecesi düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Burak Yıldız’ı arkadaşları unutmadı. Saldırının yıldönümünde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Bağcılar Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu’na açılan Z kütüphanesine şehit polisin adı verildi.

Ortaköy’de bulunan ünlü gece kulübü Reina’da geçen sene yılbaşı eğlencesi sırasında gerçekleşen terör saldırısında 21 yaşındaki polis memuru Burak Yıldız şehit olmuştu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, şehit polisin adını sonsuza dek yaşatmak için harekete geçti. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce yürütülen “Polis Candır” projesi kapsamında Bağcılar Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu’na bir Z Kütüphanesi yapılmasına karar verildi.

“Öğrenciler hem şehidi anacak hem de adını sonsuza kadar yaşatacak”

Çalışmalar neticesinde Burak Yıldız’ın şehit olduğu saldırının yıldönümünde Z kütüphanenin açılışı yapıldı. Törene Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Murat Taner, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Fethi Başaranoğlu, şehit yakınları, polis memurları ve öğrenciler katıldı.

Kuran-ı Kerim okunmasının ardından konuşan Kaymakam Mustafa Eldivan “Bu kütüphane şehidimizin adını taşıması anlamından çok önemli. Burada eğitim görecek öğrencilerimiz kütüphaneye girdiklerinde hem şehidimizi anacak hem de ismini sonsuza kadara yaşatmış olacaklar” dedi.

Fethi Başaranoğlu ise “Bağcılar Belediyesi adına böyle bir yatırımdan dolayı emniyet yetkililerine teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Mustafa Yılmaz da “Emniyet müdürlüğümüze böyle bir kütüphaneyi okulumuza kazandırdığı için şükranlarımı sunuyorum” dedi.  Murat Taner de şunları söyledi: “Şehit polisimiz Burak Yıldız’ın adı burada sonsuza dek yaşatılacaktır. Bu projeler yarınlara ışık olacaktır”

“Digital kitap içeriği bulunuyor”

İçerisinde internet hizmeti olan ve dijital kitap içeriği ile zenginleştirilmiş Z kütüphane 70 metrekare alanı kapsıyor. 33 öğrencinin aynı anda kullanabileceği kütüphanede 7 bilgisayar ve bir yazıcı bulunuyor.

Oluşturulma Tarihi : 31.12.2017