KÜTÜPHANE PROJESİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Antalya'da düzenlenen Kapasite Geliştirme Eğitimi: Eğiticilerin Eğitimi Programı’nda Bağcılar’ı, Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi temsil etti. Toplantıda proje kapsamında dezavantajlı grupların teknoloji kullanma becerilerinin geliştirilmesi, dijital bölünmenin azaltılması, kütüphane kullanıcılarında kültürel faaliyetler konusunda farkındalık oluşturma ve kütüphanelerin kullanım oranının artırılmasının hedeflendiğinin altı çizildi.  

 

Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezinin girişimiyle yürütülen Herkes İçin Kütüphane Projesi kapsamında eğitim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 

Antalya’da düzenlenen Kapasite Geliştirme Eğitimi: Eğiticilerin Eğitimi Programı da yoğun katılım ile yapıldı. Programa, yerel yönetimlere bağlı kütüphane yöneticileri ile kütüphane çalışanları katılırken, 8 ile 10’ar kişiden oluşan çalışma grupları oluşturuldu.

Programda, Bağcılar’ı Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi temsil etti. Proje ile ilgili genel hedeflerin dile getirildiği programa katkı sağlayan uzman akademisyenler ile proje yürütücüleri sunumlarını şu ana başlıklar altında yaptı:

“Uzaktan eğitim sisteminin kullanımı, Bilgi merkezlerinde etki planlama ve ölçme çalışmaları, Bilişim teknolojileri, Eğitim Portalları, Eğitim Paketleri, İnternette Güvenilir Bilgi, e- devlet ve e belediyecilik Hizmetleri, Sosyal Medya Kullanımı, Kütüphanelerin Değişen Rolü, Yenilikçi Hizmet Geliştirme, Halk Kütüphanelerinde Dönüşüm Konuları” 

“HEDEFLER DİLE GETİRİLDİ”

Toplantıda proje kapsamında dezavantajlı grupların teknoloji kullanma becerilerinin geliştirilmesi, dijital bölünmenin azaltılması, kütüphane kullanıcılarında kültürel faaliyetler konusunda farkındalık oluşturma ve kütüphanelerin kullanım oranının artırılmasının hedeflendiğinin altı çizildi.  Her sunum sonunda katılımcıların da katıldığı bir değerlendirme anketi düzenlendi.

Oluşturulma Tarihi : 25.10.2016