BAĞCILAR BELEDİYESİ 2021 YILI PERFORMANS PROGRAMI KABUL EDİLDİ
Bağcılar Belediyesi´nin Eylül ayı meclis ikinci oturumunda görüşülen 2021 yılı Performans Programı, oy birliğiyle kabul edildi.

Kovid-19 salgını nedeniyle Bağcılar Belediye meclis toplantısı, Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda yapılmaya devam ediyor. Eylül ayı ikinci toplantısı da maskeli ve sosyal mesafe kuralı gözetilerek düzenlendi. Meclis 1. Başkan Vekili Necati Kahraman’ın sunumuyla gerçekleşen toplantıda yoklamanın ardından gündemde yer alan maddelere geçildi. Toplantıda Bağcılar Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2021 Yılı Performans Programı da görüşüldü.

110 ana proje üzerinden oluşturuldu

Performans Programı’nın içeriğiyle ilgili olarak “İlçeyi geleceğe taşıyacak faaliyet ve projeleri tasarlarken her yaş ve her kesimden ilçe sakininin görüşlerinin esas alındığı Performans Esaslı Bütçeleme ile uyumlu şekilde hazırlanan 2021 Yılı Performans Programı, mevcut stratejik planda bulunan 8 stratejik amaç, 27 stratejik hedef ve bu hedeflere ulaşabilmek için 128 performans göstergesi ile 110 ana faaliyet/proje üzerinden oluşturulmuştur. Altyapı ve Ulaşım, Yeşil Alanlar, Park ve Ağaçlandırma, Afet Yönetimi ve Acil Yardım, İmar ve Kentsel Dönüşüm, Dezavantajlı Gruplara Yönelik Faaliyetler, Sağlıklı Yaşam ve Spor, Çevre Yönetimi, Saha Denetimleri, Sosyal Kültürel ve Eğitim Faaliyetleri ile Kurumsal Gelişim alanlarında çalışmalarımızı yürüteceğiz” denildi.

Başkan Çağırıcı teşekkür etti

Toplantının sonunda 2021 yılı Performans Programı oy birliğiyle kabul edildi. Bağcılar’ın bir evladı olarak ilçemize hizmet etmenin onur ve gururunu yaşadığını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 2021 yılı Performans Programına emeği geçen tüm mesai arkadaşlarına ve meclis üyelerine teşekkür etti.Oluşturulma Tarihi : 11.09.2020