KIZILAY HAFTASI’NDA ÖĞRENCİLERE İLK YARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ
Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Bağcılar’da düzenlenen programda lise öğrencilerine uygulamalı “İlk Yardım” eğitimi verildi. İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın da aralarında bulunduğu ilçe yöneticileri, bu özel günde öğrencileri yalnız bırakmadı.

29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Bağcılar Edip İplik Mesleki ve Teknik Lisesi’nde bir program gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “150 yıllık geçmişi olan Türk Kızılayı şu anda istediğimiz arzu ettiğimiz noktaya geldi. Kızılay gibi kurumlara yardımcı olduğumuz sürece yurt içinde ve yurt dışında yaptıkları fedakarlıkları gördüğümüz sürece biz daha büyük bir millet olacağız. Nerede bir afet nerede bir sel nerede bir savaş varsa Kızılayımız orada maddi ve manevi olarak mazlumların yanındadır. Sadece Müslüman değil mağdur olan herkesin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Kızılay’a destek insanlığa destektir”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “Türk Kızılayı bizim geçmişimizden gelen o güzelliklerimizden bir tanesi. Kızılay, insanlığın kara gün dostudur. Kızılay’ın en hareketli süreci yaşadığını belirtmek istiyorum. Bir dönem sadece kan bankası olarak çalışırken şimdi dünyanın dört bir tarafında insanlığın ihtiyacına koştuğunu görüyoruz. Böyle bir neslin evlatları olarak bize düşen ecdadımızdan gelen köklü kuruluşları ayakta tutmak ve geleceğe taşımak. Kızılay’a destek insanlığa destektir” dedi.

“Uygulamalı ilk yardım dersi verildi”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise “Kızılay Türkiye’nin köklü kurumlarından bir tanesi. Gençler unutmayın afet dönemlerinde ve ülkelerin içine düştüğü sıkıntılarda her daim Türk Kızılayı’nın sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir yanına yardıma koşarken görüyoruz. Yarının Türkiye’si siz gençler gönüllü olarak bu derneğimizde yer alın” şeklinde konuştu.

Bağcılar Kızılay Toplum Merkezi Yöneticisi Esin Demircioğlu, Türk Kızılay’ının tarihçesi, felsefesi, amacı ve görevleri hakkında sunum yaptı. Programın son kısmında ise sağlık uzmanı Yasin Esen, uygulamalı olarak öğrencilere ilk yardım eğitimi verdi.

 

Oluşturulma Tarihi : 31.10.2017