BAĞCILAR’DA İŞÇİ DE MUTLU: TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Bağcılar Belediyesi ve Hizmet-İş sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmede birinci yıl için yüzde 12, ikinci yıl içinde yüzde 10 oranında zam yapıldı.

Bağcılar Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan toplu sözleşme her iki tarafın anlaşmasıyla imzalandı. Buna göre belediyede çalışan işçiler birinci yıl için yüzde 12, ikinci yıl içinde yüzde 10 oranında zam aldılar.

Hizmet İş Sendikası 4 nolu Şube Başkanı Reşat Kaya imza sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Karşılıklı yürütülen toplu iş sözleşmesi müzakereleri sonucunda anlaşma sağlandı. Önce insan, önce emek diyerek masaya oturduk. İşçi arkadaşlarımızın da kararıyla ilk yıl için yüzde 12, ikinci yıl için ise yüzde 10 oranında zam yapıldı.  Bu sözleşmenin işçilerimize, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını dilerim. Yine bu sözleşmede başta Belediye BaşkanımızSayın Lokman Çağırıcı’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

“Bağcılar’a hizmet eden herkese çok teşekkür ediyorum” diyen Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı; “İşçi arkadaşlarımızın emeklerinin her zaman karşılığını vermeye çalıştık. Onların hizmetleri ve emekleri için teşekkür ediyorum. Yeni iş sözleşmesi hepimiz için hayırlı olsun” dedi.

Bağcılar Belediyesi’nde çalışan ve 110 işçiyi kapsayan sözleşme, 2014-2016 yılları arasında geçerli olacak.

Oluşturulma Tarihi : 03.08.2014