“BELEDİYEMİZE GELEN HERKES GÜLER YÜZLE AYRILIYOR”

“Belediyemize Gelen Herkes Güler Yüzle Ayrılıyor”

Bağcılar Belediyesi personeli Marmara Belediyeler Birliği’nin düzenlediği “Hizmet İçi İletişim Semineri”nde bir araya geldi.  Seminer salonunda düzenlenen eğitim programlarına yoğun ilgi gösteren personel Kişisel Gelişim Uzmanı Yusuf Özkan Özburun’u ilgiyle dinledi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 21 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen ilçenin gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen maddi ve manevi talepleri karşıladığını belirterek, “Bağcılar’da değişim ve dönüşümü huzura bağlıyorum.” diye konuştu. Yapılan bir anketten de bahseden Çağırıcı, bugün itibariyle Bağcılar Belediyesi’ne halkın memnuniyetinin yüzde 78’e ulaştığını kaydetti.

Toplantıda konuşan Çağırıcı, sayısal anlamda diğer belediyelere oranla az olmalarına rağmen köklü ve büyük bir aileye sahip olduklarını ifade etti. Çağırıcı, “Belki Fatih, Kadıköy ve Üsküdar gibi yüzyıllara dayanan bir geçmişimiz yok ama 21 yılda çok güzel ve hayırla yad edilen hizmetleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye olarak yaklaşık 60’ın üzerinde vilayette emek ve imzaları olduğunu ifade eden Çağırıcı, “Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından maddi ve manevi taleple bize başvuran herkes güler yüzle ayrılıyor.” dedi. 

Çağırıcı, ilçeye Yunanistan’dan ve Bulgaristan’dan zulüm sebebiyle kaçıp gelenlerin yerleştiğini hatırlattı. Güneydoğu Anadolu ve diğer bölgelerden insanların iş bulmak ve terörden kaçmak amacıyla ilçeye geldiklerini de anlatan Çağırıcı, yaşanan değişim ve dönüşümü huzura bağladı.

Çağırıcı, “10 yıl öncesine kadar ilçemize yaşam kalitesi için geleni bulamazsınız. Gelip yerleşen insanlar hem dertli hem de kafaları rahat değildi. Geldikleri yerde bedel ödediler. Allah, 21 yıllık süreçte onların yüzü suyu hürmetine ilçemizde bu değişim ve dönüşümü nasip etti.” diye konuştu. 

Bağcılar Belediyesi çalışanlarına yoğun ve fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür eden Çağırıcı şöyle konuştu:

 “Her şeyden önce insanların huzuru ve mutluluğu için kişisel ihtiraslardan uzak yönetim sergiliyoruz. İstanbul’da eğer bölgemizde son zamanlarda yatırım noktasında hızlı süreç yaşanıyorsa, yatırımcılar bölgemize geliyorsa bu yönetime güvenin neticesidir. Hiçbir yatırımcı sıkıntılı yerde parasını heba etmek istemez.”

“İSTANBUL’DA EN FAZLA ŞANTİYESİ OLAN BELEDİYEYİZ”           

Yapılan bir anketten de bahseden Çağırıcı, bugün itibariyle Bağcılar Belediyesi’ne halkın memnuniyetinin yüzde 78’e ulaştığını kaydetti. Bu başarıya ekip işiyle ulaşıldığını ifade eden Çağırıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mayıs ayında görevdeki yedinci yılımız doluyor. Görevimin başındayken hep kul hakkı ve emeğe dikkat ettim. Personelimizin alın teri kurumadan hakkını ödemek bize nasip oldu.“

Bağcılar Belediyesi’nin uluslararası 6 panel düzenlediğini de kaydeden Çağırıcı, Mahmutbey’de 24 bin metrekarelik alana Uluslarası Kongre Merkezi inşa edecekleri müjdesini verdi. 

“ÖZBURUN ‘EVLİLİK’ BAŞLIKLI KONUŞMA YAPTI”

Eğitim programı kapsamında Kişisel Gelişim Uzmanı Yusuf Özkan Özburun da  “iletişim” konulu bir seminer verdi.

Oluşturulma Tarihi : 01.11.2013