BAĞCILAR’DAKİ OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ
2015-2016 eğitim ve öğretim sezonuna kapılarını açan okullardaki kantinler Bağcılar Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri tarafından sıkı bir denetimden geçirildi. Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Fethi Başaranoğlu ile İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Akdoğan’ın da bulunduğu denetimlerde kantinlerdeki hijyen koşulları ile satılan ürünlerin denetimi yapıldı.

Öğrencilerin sağlıklı ve huzurlu bir ortamda eğitim görebilmesi amacıyla hizmetler sunan Bağcılar Belediyesi, ilçedeki 151 özel ve 104 de resmi okuldaki kantinleri denetledi. 

200 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğü okullardaki denetimlerde Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Fethi Başaranoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Akdoğan ile veteriner hekim, gıda mühendisi ve zabıta ekipleri yer aldı. Okullardaki kantinlerin hijyen durumunu denetleyen ekipler, gıdalarda da incelemede bulundular.

“YAVRULARIMIZIN SAĞLIĞI HERŞEYDEN ÖNEMLİ”

Bağcılar’da eğitim ve öğretimin istenen düzeye ulaşmasını hedeflediklerini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Okullarımızın boya ve badana işlerini tamamladık.  Tesisat arızalarını giderdik, temizlik ve ilaçlama çalışmalarını da düzenli olarak yapıyoruz.” diye konuştu.  Öğrencilerin sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Çağırıcı, “Yavrularımızın okul içinde beslenmelerine katkı sağlayan kantinlerimizin temizliğine büyük önem veriyoruz. Bu anlamda ekiplerimiz düzenli olarak okul kantinlerini denetliyor. Kantinlerin hijyen kuralına uygun şekilde hizmet vermelerini sağlıyoruz.” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 14.10.2015