06.07.2020 TARİHLİ MECLİS KARAR ÖZETLERİ
BAĞCILAR BELEDİYE MECLİSİNİN 7. SEÇİM DÖNEMİ, 2. TOPLANTI YILI

06.07.2020 TARİHLİ OLAĞAN TOPLANTISINA AİT KARAR ÖZETİDİR.

 

 

KARAR NO 26  Bağcılar Belediye Meclisinin 7. Seçim dönemi, 2. Toplantı yılı, 06.07.2020 tarihli olağan toplantısının 1. Birleşiminde; 5393 sayılı Belediye Kanununun 33. Maddesine göre; Encümen üyeliği için teklif edilen ve Temmuz 2021 tarihine kadar bir yıllığına görev yapacak olan adaylar arasında yapılan gizli oylama sonucunda; Zekai SÖNMEZ: 30 oy, Şennur ŞEN: 29 oy ve Metin HIZIROĞLU: 29 oy alarak Encümen üyeleri olarak seçildiler.

KARAR NO  27  Bağcılar Belediye Meclisinin 7. Seçim dönemi, 2. Toplantı yılı, 06.07.2020 tarihli olağan toplantısının 1. Birleşiminde; 5393 sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince; Temmuz 2020 tarihine kadar  görev yapacak olan İhtisas komisyonları belirlendi, belirlenen İhtisas Komisyonu üyelikleri için adaylar teklif edildi,  Teklif edilen üyeleri adı geçen komisyonlara üye olarak seçilmeleri işaretli oylamaya sunuldu ve aşağıya yazıldı.

 

1- İmar Komisyonu Üyeleri: Hayati BAYRAM, Aysel Çelik BOZ, Ziya YILMAZ, Umut DURAK ve Ekrem GÜLLÜK oyçokluğuyla.

2- Bütçe Komisyonu Üyeleri: Erdal YILMAZ, Ayşe DEMİRHAN, Ali ERDOĞAN, Serkan HASER ve Ercan ASLAN oyçokluğuyla.

3- Hukuk Komisyonu Üyeleri: Mehmet ŞİRİN, Uğur ÖZÜBEK, Rabia Üçtepe KARAKÖSE, Orkun AYHAN ve Serkan KÜÇÜK oyçokluğuyla.

4- Tarife Komisyonu Üyeleri: Hasan Hüseyin DÖNMEZ, Aysel Çelik BOZ, Eşref ÇETİN, Ramazan Şerif FIRAT ve Hüseyin KAHRİMANOĞLU oyçokluğuyla.

5- Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeleri: Umut DURAK, Hasan Hüseyin DÖNMEZ, Ramazan Şerif FIRAT, Yaşar YERLİKAYA ve Eyüp YILDIZ  oyçokluğuyla.

6- İnsan Hakları Komisyonu Üyeleri: Betül BİRER, Fatma KIRATLI, Uğur ÖZÜBEK, Mahir KARAKAŞ ve Ergül SİLLER oyçokluğuyla.

7- Engelliler Komisyonu Üyeleri: Ferhat ÇİFTÇİ, Ercan ASLAN, İhsan KAYA, Abdurrahman KEŞVELİOĞLU ve Cemal ÇELİK oyçokluğuyla.

8- Ulaşım ve Trafik Komisyonu Üyeleri: Ali ERDOĞAN, Serkan KÜÇÜK, Ekrem GÜLLÜK, Mahir KARAKAŞ ve Aydın ALTUN oyçokluğuyla.

9- Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyeleri: Orkun AYHAN, Serkan HASER, Abdullah ÖZDEMİR, Şükrü BİÇER, ve Fatma KIRATLI oyçokluğuyla.

10- Kent Kültürü ve Estetiği Komisyonu Üyeleri: Hayati BAYRAM, Ramazan Şerif FIRAT, Yaşar YERLİKAYA, Serpil UZUN ve Metin HIZIROĞLU oyçokluğuyla.

11- Sağlık ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Üyeleri  Serpil UZUN, Hasan Hüseyin DÖNMEZ, Ergül SİLLER, Uğur ÖZÜBEK ve Eyüp YILDIZ oyçokluğuyla.

12- Çevre ve Turizm Komisyonu Üyeleri: Abdullah ÖZDEMİR, Zekai SÖNMEZ, Aydın ALTUN, Şennur ŞEN ve Erdal YILMAZ oyçokluğuyla.

13- Eğitim Komisyonu Üyeleri: Necati KAHRAMAN, Rabia Üçtepe KARAKÖSE, Abdurrahman KEŞVELİOĞULU, Eyüp YILDIZ ve Hüseyin KAHRİMANOĞLU oyçokluğuyla.

14- Kadın ve Aile Komisyonu Üyeleri: Ayşe DEMİRHAN, Fatma KIRATLI, Betül BİRER, Şennur ŞEN, Ziya YILMAZ oyçokluğuyla seçildiler.

15- Sosyal Uyum Komisyonu Üyeliri: Şükrü BİÇER, Eşref ÇETİN, İhsan KAYA, Ferhat ÇİFTÇİ ve Cemal ÇELİK oyçokluğuyla seçildiler

KARAR NO  28 Bağcılar Belediye Meclisinin 7. Seçim dönemi, 2. Toplantı yılı, Temmuz ayının 06.07.2020 tarihli toplantısının 1. Birleşiminde Denetim Komisyonu üyelerinden; Erdal YILMAZ, Aysel Çelik BOZ ve Umut DURAK tarafından; 5393 Sayılı Belediye Kanununun 25. Maddesi gereğince 2019 malı yılı gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap, kayıt ve işlemlerinin incelenmesi için hazırlamış olduğu rapor, Belediye Meclis Başkanlığınca okutuldu. Meclis 1. Başkan vekili Necati KAHRAMAN tarafından suç unsurunun bulunmadığı ve özveriyle hazırlanan rapor için teşekkür edilerek Meclise bilgi verildi.

KARAR NO 29 Park ve Bahçeler Müdürlüğünün, Barbaros Mahallesi 220 Sokak No: 83 adresinde bulunan parka “Şehit Ahmet ALPASLAN” isminin verilmesi ile alakalı teklifi; Belediye Meclisinin 7. Seçim dönemi, 2. Toplantı yılı 06.07.2020 tarihli toplantısında Müdürlüğünden geldiği şekliyle okutuldu, teklif karar olarak kabulü işaretli oylamaya sunuldu ve oybirliğiyle kabul edildi.

KARAR NO 30  Plan ve Proje Müdürlüğünün, Mahmutbey Mahallesi 2226 ada 2 ve 10 parsellerin satış işlemiyle alakalı ödeme planının pandemi nedeniyle yeniden düzenlenmesi ile alakalı teklifi; Belediye Meclisinin 7. Seçim dönemi, 2. Toplantı yılı 06.07.2020 tarihli toplantısında Müdürlüğünden geldiği şekliyle okutuldu, teklif karar olarak kabulü işaretli oylamaya sunuldu ve oyçokluğuyla kabul edildi.

KARAR NO 31 Fen İşleri Müdürlüğünün, 2 adet araç alımı için yetki talebinin değerlendirilmesi ile alakalı teklifi; Belediye Meclisinin 7. Seçim dönemi, 2. Toplantı yılı 06.07.2020 tarihli toplantısında Müdürlüğünden geldiği şekliyle okutuldu, teklif karar olarak kabulü işaretli oylamaya sunuldu ve oybirliğiyle kabul edildi.

KARAR NO 32 Fen İşleri Müdürlüğünün, Belediye hizmet binası yapım işinin devamı için bağcılar Belediye Başkanlığına devredilmesi hususunda Belediye Başkanı Lokman ÇAĞIRICI’ya yetki verilmesi ile alakalı teklifi, Belediye Meclisinin 7. Seçim dönemi, 2. Toplantı yılı 06.07.2020 tarihli toplantısında Müdürlüğünden geldiği şekliyle okutuldu, teklif karar olarak kabulü işaretli oylamaya sunuldu ve oybirliğiyle kabul edildi.

KARAR NO 33 Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün, Bağcılar Engelliler Spor Kulübü Derneğine nakdi yardım yapılması ile akalı teklifi; Belediye Meclisinin 7. Seçim dönemi, 2. Toplantı yılı 06.07.2020 tarihli toplantısında Müdürlüğünden geldiği şekliyle okutuldu, teklif karar olarak kabulü işaretli oylamaya sunuldu ve oybirliğiyle kabul edildi.

KARAR NO 34 Strateji Geliştirme Müdürlüğünün, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Proje ve Dış İlişkiler Bürosunun, Strateji Geliştirme Müdürlüğüne bağlanması için yönetmelik değişikliği yapılması ile alakalı teklifi; Belediye Meclisinin 7. Seçim dönemi, 2. Toplantı yılı 06.07.2020 tarihli toplantısında Müdürlüğünden geldiği şekliyle okutuldu, teklif karar olarak kabulü işaretli oylamaya sunuldu ve oybirliğiyle kabul edildi.

KARAR NO 35 Yazı İşleri Müdürlüğünün, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler, Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatına (UCLG-MEWA) üyelik güncellemesi yapılması ile alakalı Teklifi; Belediye Meclisinin 7. Seçim dönemi, 2. Toplantı yılı 06.07.2020 tarihli toplantısında Müdürlüğünden geldiği şekliyle okutuldu, teklif karar olarak kabulü işaretli oylamaya sunuldu ve oybirliğiyle kabul edildi.

Oluşturulma Tarihi : 09.07.2020