LOKMAN HEKİM OTİSTİK ÇOCUKLAR EĞİTİM MERKEZİ "DUYU ALGI ODASI" YAPIM PROJESİ

Hibe Desteği : Avustralya Büyükelçiliği
Proje Başlama Tarihi : 2014
Proje Süresi : 5 ay
Proje Bütçesi : 16.645,00 TL
Proje Lideri : Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Proje Ortağı 1 : Bağcılar Belediyesi

Amaçlar:
• Bağcılar İlçesinde faaliyet gösteren Lokman Hekim Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde okuyan zihinsel engellilere yönelik duyu bütünleme eğitimi vermek.
• Oluşturulacak “Duyu Bütünleme Odası” ile diğer özel eğitim kurumlarının bu eğitimi uygulamaları için model oluşturmak.
• Okulda görev yapan özel eğitim öğretmenlerine “Duyu Bütünleme Eğitimi” sağlayarak kurulacak odanın daha aktif kullanılmasını sağlamak.

Hedefler:  
Proje, zihinsel engelli ve otistik öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacı ile tasarlanmıştır. Proje ile kurulması planlanan “Duyu Algı Odası” ile özellikle yurt dışında otistik çocukların eğitimlerinde yaygın olarak kullanılan duyu bütünleme eğitiminin ülkemizde de kullanımı sağlamış olacaktır.

Proje Sonuçları:
Proje, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir devlet okulu olan Lokman Hekim Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. Proje ile kurulan olan “Duyu Algı Odası” okulda görevli öğretmenler tarafından kullanılarak otistik çocuklara yönelik eğitim ve rehabilitasyon hizmeti verilmektedir.

 

www.bagcilar.gov.tr/


Oluşturulma Tarihi : 19.03.2014