MESLEKİ EĞİTİME DESTEK PROJESİ

Proje Yılı

2014

Proje Süresi

12 Ay

Hibe Desteği

Avrupa Birliği

Proje Bütçesi

176.393,78 Euro

Hibe Oranı

%90

Proje Lideri

Bağcılar Belediyesi

Paydaşlar

Bağcılar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

İçerik

Mesleki Eğitime Destek Projesi, Türkiye genelinde Tesisat ve İklimlendirme alanında eğitim veren teknik ve endüstri meslek liselerinin kurum kapasitelerinin geliştirilmesi, bu okullarda eğitim veren öğretmenlerin iklimlendirme sistemleri dalında geliştirilmesi, öğrencilerin mesleki eğitimlerinin kalitesinin arttırılması, eğitim ve istihdam arasındaki açığın kapatılması hedefi ile gerçekleştirilmiştir.

Proje, iklimlendirme sistemleri konusunda teknik eğitim veren okullarda ihtiyaç duyulan model üzerinde çalışma başlığına odaklanmış ve Türkiye’deki meslek liselerinin eğitimlerde kullanabilmesi amacıyla klima düzeneklerinin yer aldığı eğitim setleri hazırlanarak melek liselerine gönderilmiştir.

Proje ile aynı zamanda eğitim videoları çekilerek online bir platforma yüklenmiş ve iklimlendirme alanında hem öğretmenlerin hem de bu alanda eğitim gören öğrencilerin istifadesine sunulmuştur. Oluşturulan içeriklerin aynı zamanda DVD ortamına kaydedilmesi sağlanırken eğitim başlıklarının detaylı olarak hazırlandığı eğitim kitabı da hazırlanıp meslek liselerine gönderilmiştir.

 

Oluşturulma Tarihi : 21.11.2017