KADIN VE AİLE KÜLTÜR SANAT MERKEZİMİZ
Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi 2011 yılı mayıs ayında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın eşleri Sayın Emine ERDOĞAN’ ın katılımlarıyla hizmete girmiş ve Bağcılar halkının hizmetine sunulmuştur.

Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde “Öğrenmeyi ve Üretmeyi Seven Kadınlar İçin” sloganıyla çıktığımız yolda Türkiye’nin her bölgesinden kursiyerlerimizin olduğu merkezimizde  “Bi Dünya ANA’dolu” diyerek Bağcılar'da yaşayan tüm kadınların sosyal hayatlarında neler yapabileceklerini görmelerine imkan sağladık.

AMACIMIZ

Mesleki-teknik ve sosyal-kültürel alanda açtığımız kurslarla; bayanlarımızı, nitelik ve nicelik olarak geliştirmek, iş hayatında kalifiye elemanlar haline getirmek, ekonomik anlamda ülke ekonomisine katkı sağlamak, sosyal-kültürel gelişimlerini destekleyerek hayata atılmalarını, evlerinde boşa zaman harcamamalarını sağlamak amacı ile ücretsiz düzenlenmektedir. Ayrıca kursa katılan bayanlarımızın 4-5-6 yaş çocukları anneleri kursta iken ‘’Gündüz Bakım Evi Sınıfında’’ anaokulu eğitimi almaktadır. Bu sayede hem kendileri hem çocukları merkezimizde eğitim almış olmaktadır. Kurslarımızı başarı ile bitirenlere Milli Eğitim Müdürlüğünden onaylı sertifika verilmektedir.

Not: Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezimizde online kayıt alınmamaktadır. Kayıtlar merkezimize gelerek yapılmaktadır.

 FAALİYETLER

Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezimizde psikologlarımız tarafından her ay belirlenen konularla ilgili eğitim seminerleri düzenlenmektedir. Bunların yanında kursliyerlerimizin içinde yer aldığı özel programlar (Sergiler, Kandil Programları, Sahne Programları vs.) ayrıca Dönem içinde ayın konusuna göre paneller, sağlık seminerleri düzenlenmekte olup geziler yapılmaktadır.

Oluşturulma Tarihi : 27.10.2021