EBYS UYGULAMASI ÖDÜL GETİRDİ

EBYS uygulaması ödül getirdi

Bağcılar Belediyesi EBYS uygulaması ile CİO ödülüne layık görüldü. Ceylan Otel’de düzenlenen ödül töreninde Bağcılar Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Ramazan Yalçın “Geleceğin IT Lideri” olarak ödüle layık görüldü.

CİO dergisi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Chief İnformation Officer-CİO ödülleri sahiplerini buldu. Taksim’deki Ceylan Otel’de gerçekleştirilen ödül programında bilişim sektörünün önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri ile Türkiye’nin önemli kurumlarının CİO’ları bir araya geldi. Bağcılar Belediyesi uyguladığı Elektronik Bilgi Yönetim Sistemi (EBYS) ile ödüle layık görüldü. Bilgi İşlem Müdürü Ramazan Yalçın “Geleceğin IT Lideri” kategorisinde ödül aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Hakkı Tok’un Kamu CİO kategorisinde ödül aldığı gecede pek çok şirket ve kurum yöneticisi gerçekleştirdiği yenilikçi uygulamalardan dolayı ödüle layık görüldü.

Bağcılar Belediyesi, elektronik imza, dijital arşiv, süreç yönetimi ve iş zekası raporlaması için hayata geçirdiği proje ile operasyonel verimliliği artırdı. Yeni sistemle şeffaf belediyeciliğin bir gereği olarak evrakların ne aşamada olduğu evrak sahipleri tarafından takip edilebiliyor. Sistem ayrıca karar sürecini hızlandırırken,  kuruma karşı güven duygusunu da artırıyor. Vatandaş internet altyapısının olduğu herhangi bir yerden başvurusu yaparak yine internet üzerinden başvurusunun hangi aşamada olduğunu takip edebiliyor. Belediye yöneticileri de yine elektronik imza yöntemi ile mekandan bağımsız olarak evrakları onaylayabiliyor.

Başvuru esnasında vatandaşlar e-posta adresi veya telefon numarasını sisteme girmişse başvurusunun ne aşamada olduğuna dair kendisine dönüş yapılıyor.

EBYS Broşürü için tıklayınız...

Oluşturulma Tarihi : 04.07.2013