BAĞCILAR BELEDİYESİ WUSHU KUNG-FU TAKIMI 13 MADALYA KAZANDI
Antalya’da düzenlenen ve 44 ilden 2 bin 180 sporcunun katıldığı Türkiye Wushu Kung-fu Şampiyonası’nda Bağcılar Belediyesi sporcuları 5 altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak büyük başarıya imza attı. Dereceye giren sporcular Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.

Türkiye Wushu Federasyonu 2018 yılı faaliyet takviminde bulunan Türkiye Minikler-Yıldızlar-Gençler ve Büyükler Bay-Bayan Sanda ve Taolu Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Wushu Şampiyonası 44 ilden 2 bin 180 sporcunun katılımı ile 4-14 Şubat 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. Turnuvaya katılan Bağcılar Belediyesi Wushu Kung-fu takımı zorlu rakipleri karşısında ter döktü.

“Bağcılarlı sporcular Rusya’da ülkemizi temsil edecek”

Çekişmeli geçen müsabakalara sahne olan organizasyonda Bağcılarlı sporcular bütün branşlarda dereceye girerek büyük başarı gösterdi. Sporculardan 5’i Türkiye birincisi olarak altın, 3’ü ikinci olarak gümüş ve 5’i de üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Başarılı sporcular Rusya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi milli forma ile temsil etmeye hak kazandı.

Turnuvadan dönen 13 şampiyon, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yı ziyaret etti. Sporcuları tebrik eden Çağırıcı, “Böylesine büyük bir turnuvada göğsümüzü kabartan çocuklarımızı yürekten tebrik ediyorum. Onlar bizim gurur kaynağımız” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 02.03.2018