ENGELLİ ÇOCUKLARIN HAYALİ GERÇEK OLDU
Televizyonda izledikleri filmlerden etkilenen engelli öğrenciler, öğretmenlerinden “ata binme” isteğinde bulundu. Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı yetkilileri de çocukların bu hayalini gerçekleştirdi. Ömerli Binicilik Eğitim Merkezi’ne götürülen 35 öğrenci hem ata binerek eğlendi hem de bu vesileyle terapi görmüş oldu.

Bağcılar Belediyesi’nin engellilere yönelik hizmetleri ara vermeden sürüyor. Engelliler Sarayı’nda eğitim gören öğrenciler, “Filmlerdeki gibi biz de ata binmek istiyoruz” diyerek öğretmenlerinden özel bir istekte bulundu. İsteğe kayıtsız kalamayan Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı öğretmenleri Doğa Aktiviteleri Kulübü öğrencileriyle Ömerli Binicilik Eğitim Merkezi’ne bir gezi düzenledi.

“Çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu”

35 çocuk doğada gerçekleştirilen gezinin ardından, çiftlikte eğitmenler eşliğinde atlara bindi. Ata binen çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu. At binme etkinliği sayesinde çocuklar hem hayallerini gerçekleştirdi hem de terapi görmüş oldu.

Engelli öğrencilerle yakından ilgilenen eğitim merkezi öğretmenleri Engelliler Sarayı’ndan 2 öğrenciye de ücretsiz binicilik eğitimi sözü verdi.

Oluşturulma Tarihi : 07.11.2017