GENÇLİK MERKEZİ’NDE 6 BİN 59 GENÇ 24 BRANŞTA EĞİTİM ALIYOR
Bağcılar’da gençlere yönelik KOSGEB, psikolojik danışmanlık, üniversite sınavına hazırlık, şan, yabancı dil, tiyatro, robotik atölye gibi 24 ayrı branşta kurs veren Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi 2017-2018 dönemi açılışını yaptı. İlçede gençlerin ikinci adresi haline gelen Gençlik Merkezi’nde 15-28 yaşları arasında 6 bin 59 genç yıl boyunca eğitim alacak.

Bağcılar’da gençlerin eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde yaşam kalitesini arttırmayı, gençlere ilgi duydukları alanlar doğrultusunda yönlendirmeyi ve topluma aktif bireyler olarak katılmalarını sağlamayı amaç edinmiş bir sosyal hizmet kurumu olan Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi yeni döneme merhaba dedi. 2017-2018 eğitim dönemi açılışı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı tarafından gerçekleştirildi.

“Bağcılar’da gençlerin ikinci adresi oldu”

Açılış programında kursiyerlere seslenen Başkan Çağırıcı,” Geleceğe yön verecek nesilleri bu eğitim yuvalarında yetiştiriyoruz. Kendi branşlarında uzman hocalarımız eğitimde sanatta, sporda gençlerimizi vatanına milletine bağlı birer birey olarak topluma kazandırıyor. Bağcılarlı pırıl pırıl gençlerimiz de aldıkları eğitimle Türkiye’yi her platformda en iyi şekilde temsil edecek ve büyük başarılara imza atacaklar. Artık herkesten duyuyoruz Gençlik Merkezi Bağcılar’da gençlerin ikinci adresi oldu. Bu söz bizi hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor” dedi.

“Ders saatleri kursa göre gündüz veya gece olarak değişiyor”

Gençlik Merkezi’ne kayıt yaptırmak isteyen 15-28 arasındaki gençlerin 1 fotoğraf, nüfus cüzdanı ve kayıt formunu doldurması yeterli. Gençlik Merkezi’nde haftanın yedi günü saat 08.00 ile 21.00 arasında eğitim hizmeti veriliyor. Ders saatleri, gençlerin aldığı kurslara göre kimi zaman gündüz kimi zaman akşam olarak değişiyor.

Gençlik Merkezi’nde lise mezunu gençlere üniversite sınavına (LYS) yönelik eğitim hizmeti, KOSGEB, diksiyon, Osmanlıca ve İngilizce dil kursları da veriliyor. Bunun dışında şan, robotik atölye, psikolojik danışmanlık, tiyatro, müzik, spor, fitness başta olmak üzere 24 ayrı branşta kurs veriliyor. Bu sezon hazırlanan kurslardan 6 bin 59 genç yararlanacak.

Oluşturulma Tarihi : 10.10.2017