BAĞCILAR’DA SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVADA KÖPEK VE KEDİLER UNUTULMADI
İstanbul’da yoğun kar yağışı ve tipi günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Bağcılar Belediyesi ekipleri, ilçede yaşayan sokak hayvanlarının beslenmesi için açık alanlara, park ve bahçelere kedi ve köpek maması ile kuşyemi bıraktı.

İlçede etkili olan kar yağışı ve buzlanmaya karşı ekipler günün 24 saati hizmet verdi. Yollar tuzlanırken, ağaçlardaki karlar silkelendi, küreme çalışmaları gerçekleştirildi. Soğuk havada yiyecek bulamayan sokak hayvanları da unutulmadı. Ekipler, Nostalji Bahçeleri, park ve bahçeler ile çevredeki boş arazilere kaplar içerisinde kedi ve köpek maması ile kuşyemi bıraktı. Hayvanların beslenip yaşamını sürdürmesi amacıyla hazırlanan mama ve kuşyemleri dağıtımları yapılmak üzere muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşlarına da bırakıldı.

“KIŞ ŞARTLARINDA HAYVANLARIN YAŞAM MÜCADELESİNE DESTEK VERİYORUZ”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilçede günlük yaşamın kış şartlarında da sıkıntı yaşanmadan sürdürülmesi amacıyla 575 kişilik ekiple aralıksız çalıştıklarını ifade etti. Sokak hayvanlarının da kış şartlarında yaşam savaşı verirken onlara yardımcı olduklarını belirten Çağırıcı, “Hayvanlar çevremizin neşesi. Onlarsız bir yaşam olamaz. Çünkü dünyamızı hayvanlarla paylaşıyoruz. Bu amaçla sokak köpekleri ile kedilerin açlıktan telef olmamaları için onların yaşam alanlarına mama ve yem bıraktık. Muhtarlarımız ve ilçemizde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları da bize yardımcı oldular. İlçe sakinlerimizden gelen uyarıları dikkate alıyoruz.  Onlara da hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 11.01.2017