3D GÜVENLİK SİSTEMİ
Bağcılar Belediyesi e-Belediye Portali üzerinden borç ödemesi yapmak için, ödeme işlemini yaptığınız kredi kartınızın 3D Güvenlik Sistemi’ne üye olması gerekmektedir.

Harcamalarınızı güvence altına almak için sizlerle sunulan 3D Güvenlik Sistemi’ne üye değilseniz alışveriş yapmadan önce bu işleme çok kolay adımlarla üye olabilirsiniz.

Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra sistem sizi 3D Güvenlik sayfasına yönlendirecektir. Bu güvenlik sayfasına bazı kişisel bilgileriniz istenecektir ve siz bu bilgileri doğru girdikten sonra işleminiz onaylanacaktır. Amaç, kredi kartınız ile yapmış olduğu ödeme işlemlerinde sizlere rahat ve güvenilir bir ortam sunabilmek.

3D Güvenlik uygulamasında her bankaya özel uygulamalar bulunmaktadır.

Bu koşullarla ilgili bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

 

GARANTİ BANKASI:

https://www.garanti.com.tr/tr/ticari/kredi_kartlari/e_ticaret/ssl/3d_secure_kayit_formu.page?#calcContent=UID15cdb60

Açılan sayfada mini klavyeyi kullanarak kredi kartı numaranız, kart şifreniz ve CVC2 bilgilerinizden istenmiş olanları giriniz. Kredi kartı şifrenizi bilmiyorsanız şifrenizi belirlemek için 444 0 333 Alo Garanti’yi arayıp 1 no’lu adımdan şifrenizi belirleyebilirsiniz. Veya 3-3 tuşlarından direkt olarak müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabilirsiniz.

 

İŞ BANKASI :

444 02 02 nolu müşteri hizmetlerinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra cep telefonunuza şifre gelecektir. Bu şifrenizi 3D güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.

 

AKBANK :

Axess kartınızla işlem yapıyorsanız bankanızı arayarak 3D güvenlik şifrenizi alıp işleme devam edebilirsiniz. Lütfen 444 2525’yı arayın ve (*) tuşuna basarak müşteri hizmetleri yetkilisinden şifrenizi alın veya http://www.akbank.com/axess/ adresinden 3D Güvenlik ile ilgili üyelik bilgilerinizi doldurup şifrenizi alabilirsiniz.

 

VAKIF BANK:

https://acs.bkm.com.tr/vakifbank/enrollment/enroll.jsp

Adresinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işleminizi gerçekleştirdikten sonra Bankanız tarafından cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilecektir. Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir.

 

YAPIKREDİ BANKASI :

Bankanız tarafından cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilecektir. Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir. 3d ile ilgili

http://www.worldcard.com.tr/worldu-taniyin/world-ile-guvenli-alisveris/default.aspx#uc-boyutlu-guvenlik

sayfasının sağ alt tarafında ‘Kayıt olmak ya da kayıtlı bilgilerinizi değiştirmek için tıklayınız’ linkini tıklayarak 3D güvenlik platformuna kayıt olabilirsiniz.

 

DENİZ BANK:

http://www.denizbank.com/TR/Kredi_Kartlari/guvenlialisveris/

Adresinden üyelik bilgilerini doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra oluşturduğunuz şifrenizi 3d güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.

Şifre Unutulduğunda:

Şifre unutulur ya da yanlış girilirse Deniz Bank Müşteri hizmetleri (444 0 800 kredi kart numarası girildikten sonra 5 tuşuyla bağlanılır.) aranır, şifre sıfırlanır ve tekrar şifre işlemleri için kayıt yapılır.

 

FİNANSBANK:

Alışveriş sırasında bankanıza kayıtlı cep telefon numaranıza şifre gönderilir. Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir. 3D güvenlik sistemine kaydınız yoksa telefon bankacılığı aracılığı ile veya bankanızın güvenli alışveriş sitesinden 3D güvenlik kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. http://www.finansbank.com.tr/kartlar/kredi-kartlari/uc-kat-guvenli-sistem.aspx

 

FORTIS BANK :

Alışveriş sırasında bankanıza kayıtlı cep telefon numaranıza şifre gönderilir. Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir. 3D güvenlik sistemine kaydınız yoksa telefon bankacılığı aracılığı ile veya bankanızın güvenli alışveriş sitesinden 3D güvenlik kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

http://www.fortisworldcard.com/kart_ailesi/guvenlik.aspx

 

HALK BANKASI:

Halk Bankası tarafından kredi kartınız otomatik olarak bu hizmetten yararlanmanız için 3D güvenlik platformuna kaydedilmiştir.

Alışveriş sırasında bankanıza kayıtlı cep telefon numaranıza şifre gönderilir. Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir.

 

HSBC BANK :

Güvenli Sanal Alış-Veriş uygulamasına kayıt olmak için öncelikle HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı aracılığı ile Sanal Güvenlik Kodunuzu temin etmelisiniz. Eğer henüz İnternet Bankacılığı şifreniz yoksa HSBC Bank Şubelerinden, HSBC Bank Telefon Bankacılığı 444 0 111’i arayarak ya da HSBC Bank ATM’lerinden internet şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bankanızın 3D güvenlik uygulamasına ilişkin detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten temin edebilirsiniz.

http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/sss/guvenli_sanal_alisveris.asp

 

ING BANK :

www.ingbank.com.tr/sizinicin-geas.asp

Adresinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra oluşturduğunuz şifrenizi 3D güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.

 

ZİRAAT BANKASI:

https://acs.bkm.com.tr/ziraat/enroll.jsp

Adresinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra oluşturduğunuz şifrenizi 3D güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.

 

Not: Tüm bankaların sanal kartlarıyla işlem yapılabilmesi için, asıl kartınızla 3d güvenlik platformuna kayıt işlemini gerçekleştirip bankanızdan asıl kartınız için 3d güvenlik şifresi aldıktan sonra işlem yapabilirsiniz. Alışveriş sırasında sanal kart bilgilerinizi girdikten sonra asıl kartınızın 3D güvenlik şifresiyle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Oluşturulma Tarihi : 21.06.2017