BİR UMUT BİN HAYAT BİDAYET

Proje Yılı

2016

Proje Süresi

12 Ay

Hibe Desteği

İstanbul Kalkınma Ajansı

Proje Bütçesi

817.718,43-TL.

Hibe Oranı

%88

Proje Lideri

Bağcılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Paydaşlar

Bağcılar Kaymakamlığı, Bağcılar Belediyesi, Bağcılar MEM, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Bağcılar Toplum Sağlığı Merkezi

İçerik

Proje, boşanmış, anne veya baba vefat etmiş ya da anne veya babası ceza evine girmiş dezavantajlı bir grubu barındıran Bağcılar İlçesinde bulunan risk altındaki çocuklar ve gençlere yönelik tarama, erken belirleme ve iyileştirme çalışmalarını gerçekleştirmek ve bu hedefe ulaşmaya yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilmiştir.

Bağcılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıtlı 3-21 yaş arası çocuklara, gençlere ve ailelerine ulaşılması, onlara psiko-sosyal destek sağlanması, onların çeşitli aktivitelere dâhil edilmesi ve mesleki vasıf kazandıracak kurslarla desteklenmesi, anaokulu hizmetinden faydalandırılmaları, sağlık taramalarının yapılması, geziler ve aktivite günleriyle, aile ve çocukların bir araya getirilmesi amaçlanmıştır.

Hedeflenen amaçlar doğrultusunda anaokulu hizmete verilmiştir. İhtiyacı olan çocuk, genç ve kadınlara eğitim ve aktivite sınıfları açılmıştır.

Bu sınıflarda çocuklara İngilizce dersler verilmiş, hobi odalarında rehber öğretmen eşliğinde satranç ve akıl oyunları öğretilerek çocukların gelişimleri gözlemlenmiştir.

Oluşturulma Tarihi : 21.05.2019