BAĞCILAR BİLİM ŞENLİĞİ PROJESİ-2
Destek Yılı                   :2016

Hibe Desteği                :  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı(TÜBİTAK)
Proje Başlama Tarihi   :   2016
Proje Süresi                 :   3 Ay

Proje Bütçesi               :   61.830,80-TL
Proje Lideri                  :   Bağcılar Belediyesi


Amaçlar:

*Çeşitli bilim ve teknoloji metodları ile çocukların üretkenliklerini arttırmak ve ilgilerini bu alana çekmek. Üretken düşünce özellikleri kazanmalarını sağlamak. Bağcılardaki çocukların bilim ve teknoloji konusunda okul çağında destek almalarını sağlamak.

*Çocukların hayal güçlerini canlandıracak deney ve atölye çalışmalarını gerçekleştirmek. Özellikle, çocuklarda deney ve yapabilirlik duygusunu en üst seviyeye çıkarmak.

Hedefler:

*Proje ile açık alan etkinlikleri, geziler, toplu bilim seminerleri, mobil araç etkinliği ile çocukların bilim ve teknoloji ile hemhal olmalarını sağlamak.

*9 adet farklı atölye çalışması gerçekleştirmek. Diğer standtlar okulların kendi bilim deneylerini yapmalarına imkan sağlamak.

*İnteraktif bilim ve teknoloji atölyelerinde “Ben Yaptım” olgusunu güçlendirmek. Şenlik boyunca alanda bilim ve sahne şovları gerçekleştirmek.

*Alandaki sahnede çocukların bilimi sorgulamalarını sağlayacak söyleşiler yapmak.

*Anne ve çocuk arasındaki işbirliğini güçlendirmek için bilim ve teknoloji seminerleri organize etmek.

Proje Sonuçları:

* (50cmx70cm) ebatta 500 adet duvar afişi oluşturuldu.

*(1mtx5mt) ebatta 40 vinil afiş oluşturuldu ve  Halkın bilgilendirilmesi sağlandı.

*Proje, günlük ziyaretçisi 2000 adetten fazla olan Bağcılar Belediyesi Web sayfasında yer alarak resim ve videolar istifadeye sunuldu.

*Bağcılar Belediyesi, Türkiye Bilim Merkezleri Platformu’nun üyesi olması nedeniyle elde edilen bilgi ve dökumanlar bu platform ile paylaşıldı.

Oluşturulma Tarihi : 21.11.2017