HAYATA BAĞLAN SİGARAYA DEĞİL

                                                                                

 

Destek Yılı                   : 2012

Hibe Desteği              : Avrupa Birliği
Proje Süresi               : 3 ay
Proje Bütçesi              : 4.250,00 € (Euro)
Proje Lideri                : Bağcılar Gençlik Meclisi
Proje Ortağı 1             : Bağcılar Belediyesi
Proje Ortağı 2             : Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Proje Ortağı 3             : Yeşilay

Amaçlar: 
Gençlerimizin ve ailelerinin madde bağımlılığı konusunda farkındalık yaratmakla,  Bağcılar ilçesindeki ilkokul öğrencilerinin ve ailelerinin sigara zararları konusunda farkında olmalarını sağlamakla birlikte, sigara eğilimlerini minimize etmek.

Hedefler:  
• Bağcılar’ da 22 merkezi ilköğretim okulu 2. kademe öğrencilerinin sigaranın zararları konusunda farkında olmalarını sağlamak.
• Yeşilay’da verilecek eğitimlere katılım sağlayarak, sigara ve zararları konusunda gençlerin eğilimi hakkında bilgi alma ve eğitim sonrasında öğrencileri eğitebilme yeterliliğine sahip olmak.

Proje Sonuçları:
 

• Yeşilay Kurumundan alınan eğitim ve materyalleri okullarda kullanarak, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile eğitimler verildi.
• Proje ekibi Yeşilay’ın düzenlediği eğitimlere katılarak, sigara ve zararları gençlerin eğilimleri hakkında ilgi alarak, eğitim sonrasında öğrencileri eğitebilme yeterliliğine sahip olduğunu gösteren sertifika aldılar. 
• Sigara ve zararları, ergenlik ve gençler hakkında bilgi kazanımı sağlandı. 
• Yedikule Devlet Hastanesine giderek orada sigaradan dolayı hastalanan ve hastanede yatan kişilerle kısa röportajlar oluşturarak kısa filmler çekildi.
• Çekilen film ve oluşturulan dokümanlar hedef kitle ile paylaşıldı.

Oluşturulma Tarihi : 09.06.2017