ÇOCUK YETENEKLER PROJESİ

Proje Yılı

2017

Proje Süresi

12 Ay

Hibe Desteği

İstanbul Kalkınma Ajansı

Proje Bütçesi

370.164,90 TL

Hibe Oranı

%90

Proje Lideri

Bağcılar Spor Kulübü Derneği

Paydaşlar

Bağcılar Belediyesi, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bağcılar Engelliler Gençlik ve Spor Derneği, Altınbaş Üniversitesi

İçerik

Çocukların sahip oldukları sportif yeteneklerin ortaya çıkarılması ve bu yeteneklerin geliştirilmesi ile spor camiasına kazandırılması amacıyla “Çocuk Yetenekler Projesi” gerçekleştirilmiştir.

Proje kapsamında futbol, karate, tekvando, güreş, yüzme, engelli boccia spor branşlarında eğitim alacak yetenekli çocukların seçimi için Bağcılar’daki okullarda yetenek taramaları gerçekleştirilmiş ve 100 çocuk destek eğitimlerine alınmıştır. Okul sonrası zamanlarda profesyonel spor öğretmenleri eşliğinde eğitim alan çocuklar bir yıl içerisinde sporcu lisansı alacak seviyeye getirilerek spor camiasına katılmışlardır.

Yine proje kapsamında Bağcılar’da ilk defa eğitimi verilen Boccia sporu için engelliler tespit edilmiş ve Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı bünyesinde oluşturulan alanda bu sporda eğitim almaları sağlanmıştır. Çocuk yetenekler projesi yetenekli çocuklara yönelik eğitim ve destek çalışmalarına Bağcılar Spor Kulübü bünyesinde devam etmektedir.

Oluşturulma Tarihi : 19.04.2017