GENÇLİĞİN KATILIMCILIĞI İÇİN İŞBİRLİĞİ PROJESİ

Proje Yılı

2014

Proje Süresi

12 Ay

Hibe Desteği

Avrupa Birliği Sivil Toplum Diyalogu III

Proje Bütçesi

165.000 Euro

Hibe Oranı

%90

Proje Lideri

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD),

Paydaşlar

Bağcılar Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Intercultural Communication and Leadership School (ICLS)

İçerik

Avrupa ve Türkiye arasındaki sivil toplum diyaloğun gelişmesini, gençlerin karar alma sürecine katılımının artmasını sağlamak ve AB ve Türkiye arasında gençlik katılımcılığı ile ilgili olarak iyi uygulamaların paylaşımını yapmak amacıyla” Gençlik Katılımı için İşbirliği Projesi” gerçekleştirilmiştir.

5 hafta süren gençlik eğitimleri kapsamında İstanbul, İngiltere ve Belçika’da çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Projede aynı zamanda “Uluslararası Gençlik Zirvesi” yapılarak farklı ülkelerden gelen yerel yönetim temsilcileri ile Gençlik başlığı altında katılımcılık temasında sunumlar gerçekleştirilmiştir. Yine proje kapsamında gerçekleştirilen çalıştayda “Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkileri Arasında Gençliğin Rolü” ve “Gelecekteki Ortaklık Fırsatları” konuları proje katılımcıları ile ele alınmıştır.

İstanbul’da yaşayan Gençler, Gençlik alanında çalışan STK’lar, Gençlik çalışanları ve Belediyelerin Gençlik Meclisi Üyelerinin hedef kitle olarak alındığı proje, elde edilen sonuçların ve iyi uygulama örneklerinin raporlanarak yayınlanması ile sona ermiştir.

Oluşturulma Tarihi : 21.11.2017