BAĞCILARLI MİNİK ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yarıyıl tatiline giren Bağcılar Belediyesi Çocuk Bakım Evi’ndeki minik öğrencilere karnelerini verdi. Karnelerindeki başarıları sebebiyle öğrencileri tebrik eden Çağırıcı, onları çeşitli oyuncak hediyelerle ödüllendirdi.

Tüm yurtta olduğu gibi Bağcılar’da da öğrenciler yarıyıl tatiline girmenin sevincini yaşıyor. Güneşli Mahallesi’ndeki Bağcılar Belediyesi Çocuk Bakım Evi’nin minik öğrencileri de karnesini Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın elinden aldı.

3-6 yaş aralığındaki miniklerin eğitim gördüğü Çocuk Bakım Evi’nde İngilizce, müzik, çocuklar arası iletişim, ailenin önemi, yeme-içme adabı gibi dallarda dersler veriliyor. Toplam 60 çocuk kapasiteli olan bakım evinde 4 uzman öğretmen görev yapıyor. Başkan Çağırıcı, minik öğrencileri karne dağıtım töreninde yalnız bırakmadı. Başarılı miniklere karnesini veren Çağırıcı, her birini başarılarından dolayı tebrik etti. Çağırıcı, öğrencileri ayrıca çeşitli oyuncak hediyelerle ödüllendirdi.

“YAVRULARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”

Bağcılar’da da özel ve kamu sektöründe hizmet veren annelerin sayısının arttığına dikkat çeken Çağırıcı, bu sebeple çocukların temel eğitimini alabilmesi amacıyla Çocuk Bakım Evi’ni hizmete sunduklarını belirtti. Anneler iş yerlerinde çalışırken çocukların huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim aldıklarını, hoşça vakit geçirdiklerini ifade eden Çağırıcı, “Yavrularımızı hep birlikte geleceğe hazırlıyoruz. Bu yaşlardaki eğitim çok önemli. Çocukların okul ve iş yaşamında da etkili oluyor. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 23.01.2017