BAĞCILAR’DA YÜZME YARIŞMASI SEÇMELERİ BAŞLADI
Bağcılar Belediyesi tarafından bu yıl 2’incisi düzenlenen Yüzme Yarışması ön eleme başvuruları ilçede hizmete sunulan tüm kapalı yüzme havuzlarında başladı. Elemeleri başarıya geçtikten sonra finalde yarışacak olan öğrenciler arasında dereceye girenler altınla ödüllendirilecek.

Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği Yüzme Yarışları ön elemesi başvuruları başladı. Bu yıl 2’incisi düzenlenen yarışlarda elemelerde dereceye giren yüzücüler, finalde kulaç atmaya hak kazanacak.

25 Ocak 2017 tarihine kadar sürecek seçmeler 7-8 yaş, 9-10 yaş, 11-12 yaş, 13-14 yaş olmak üzere 4 farklı yaş kategorisinde yapılıyor. Kız ve Erkek öğrenciler ayrı ayrı gruplarda mücadele ediyor. Her havuzdan kendi kategorisinde ilk 3’e giren öğrenciler finalde yarışacak.

FİNAL YARIŞI, BARBAROS KAPALI YÜZME HAVUZU’NDA

Seçmelerde kendi kategorilerinde dereceye giren başarılı yüzücüler, finalde ise Barbaros Yüzme Havuzunda kulaç atacak. Final yarışında 1’inci yüzücüye tam altın, 2’ye yarım altın ve 3’üncüye ise çeyrek altın hediye edilecek. Bunun yanı sıra final yarışlarına katılan tüm yarışmacılara yüzücü gözlüğü ve elemelere katılan tüm adaylara da madalya hediye edilecek.

“İLÇEMİZDE YÜZME SPORU GELİŞİYOR”

İlçede Uzak Doğu sporlarından yüzmeye kadar birçok alanda spor dallarının gelişmesi için çalıştıklarını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, gençlerin okul dışındaki vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeyi hedeflediklerini belirtti. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması için sportif etkinlikler düzenlediklerini de ifade eden Çağırıcı,  şöyle konuştu: “Gençlerimizin okul dışındaki vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için projeler hazırlıyoruz ve kısa sürede hizmete sunuyoruz. Bu amaçla hizmete sunduğumuz 6 kapalı yüzme havuzumuz yoğun ilgi görüyor. Öğrencilerimiz havuzlarımızda beden eğitimi derslerini görüyor ve yüzme öğreniyor. Yüzme sporunun gelişmesi amacıyla ilkini geçen yıl düzenlediğimiz yüzme yarışı da yoğun ilgi gördü. Önemli olan yüzme sporuna ilgi göstermek. Dereceye giren yüzücülerimize sürpriz hediyelerimiz olacak”

Oluşturulma Tarihi : 10.01.2017