BAĞCILAR KADIN MECLİSİ, KÜTÜPHANEYİ ZİYARET ETTİ

Bağcılar Belediyesi Kadın Meclisi üyeleri, 57. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi’ni ziyaret etti. Kadınlar, hem kütüphanedeki çalışma ve projeler hakkında bilgi aldı hem de üye olup kitap okuma etkinliğinde bulundular.

Kadınların, toplumsal yaşamdaki etkinliklerini artırmak; üretim, iş, siyaset, kültür, sanat ve benzeri alanlarda söz sahibi olmalarını, karar mekanizmalarında aktif rol almalarını sağlamak amacıyla kurulan Bağcılar Belediyesi Kadın Meclisi, anlamlı bir etkinliğe imza attı. Meclis üyesi kadınlar, 57. Kütüphane Haftası sebebiyle üye sayısı bakımından İstanbul’un en büyük üçüncü kütüphanesi olan Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi’ni ziyaret etti.

Kitap okuma etkinliği yaptılar

Konuklar, kütüphanenin koleksiyonu, verdiği hizmetler, çalışmaları, yürüttüğü ulusal ve uluslararası projeler, bünyesi altında faaliyet gösteren kulüpler (Bayanlar için Bilge Kadın Platformu, Çocuklar için Kitapla Buluşma Yaşamla Tanışma Kulübü) hakkında kütüphane sorumlusundan bilgi aldı. Yeni açılan çocuk kütüphanesini de gezen kadınlar burada çocuklarla zaman geçirdiler.

Programın sonunda konuklar, okuma kültürü kazandırmak amaçlı kitap okuma faaliyeti düzenledi.

Oluşturulma Tarihi : 05.04.2021