ŞEHİT SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ HALK KÜTÜPHANESİ “HERKES İÇİN KÜTÜPHANE” PROJESİNDE BİRİNCİ OLDU

Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi, Hacettepe Üniversitesi’nin Antalya’da düzenlediği “Herkes İçin Kütüphane” projesi kapsamında 4. Değerlendirme Toplantısı’ndan ödülle döndü. Alanıyla ilgili özgün çalışmalar yürüten Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi, jüri üyeleri tarafından en başarılı birinci kütüphane seçildi.

Hacettepe Üniversitesi Teknokent Teknoloji Transfer Merkezinin girişimi, Bill ve Melinda Gates Vakfı işbirliğiyle yürütülen resmi sloganı “Yerel Dönüşüm, Küresel Erişim” olan “Herkes İçin Kütüphane Projesi” 4. Grup Değerlendirme Toplantısı Antalya’da yapıldı.

Toplantıya Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi’ni temsilen kütüphane sorumlusu Zeynep Gediklioğlu katıldı. Üye kütüphanelerin ve proje koordinatörlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Emin Küçük’ün açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra projeye üye olan tüm kütüphaneler yaptıkları çalışmaları içeren sunumlar gerçekleştirdi. İlk sunumu gerçekleştiren Zeynep Gedikoğlu, kariyer portallarını kullanmadan temel bilgisayar eğitimleri ve ofis uygulamalarına kadar verilen eğitimlerini anlattı. Gedikoğlu, alanında uzman kişiler tarafından belirli aralıklarla kütüphanede verilen webinarlar (internet seminerleri) hizmetini de anlattı.

“Her kesimden vatandaşa hizmet veren kütüphanemiz dolup taşıyor”

Alanıyla ilgili özgün çalışmalar yürüten Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi, Herkes İçin Kütüphane Proje Koordinatörlerinin değerlendirmesi neticesinde jüri üyeleri tarafından en başarılı kütüphane olarak ödüllendirildi.

Başarılarından dolayı kütüphane çalışanlarını tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Herkes için Kütüphane projesiyle her kesimden vatandaşımıza hizmet veren kütüphanemiz dolup taşıyor. Hemşehrilerimiz buralarda araştırma ödevlerini yapıyor, kitap okuyor ve seminerlere katılıyor. Kütüphanemiz kitapların sergilendiği mekanlardan öteye geçti” dedi.

 

Oluşturulma Tarihi : 20.04.2018