GÜLTÜRK: “KÜTÜPHANELERİMİZDE TEKNOLOJİK İMKANLARI DEĞERLENDİRİYORUZ”
Hacettepe Üniversitesi Teknokent-Teknoloji Transfer Merkezi’nce yürütülen “Herkes için Kütüphane Projesi” kapsamında düzenlenen toplantıda kütüphanelerin cazibe merkezi haline dönüştürülmesi, teknolojik gelişmeler ve yenilikler masaya yatırıldı.

 

Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk, “Herkes İçin kütüphane Projesi” kapsamında düzenlenen programda yaptığı konuşmada başta öğrenciler olmak üzere binlerce ilçe sakininin faydalandığı kütüphanelerde teknolojik imkanların en iyi şekilde değerlendirildiğini ifade etti.

Yaptığı konuşmada Bağcılar’ın 1992 yılında ilçe statüsü kazandığında hiç kütüphanesi olmadığını ifade eden Gültürk, bugün ise okullardaki kütüphaneler hariç 30’un üzerinde kütüphanenin hizmet verdiğini belirtti. Kütüphanelerden başta öğrenciler olmak üzere tüm ilçe sakinlerinin faydalandığını belirten Gültürk, yeni kütüphanelerin de tamamlanarak hizmete sunulduğunu anlattı.  Gültürk, “Kütüphanelerimizdeki binlerce kaynaktan yararlanan öğrencilerimiz bilgisayarlar vesilesiyle de ödevlerini huzurlu bir ortamda yapabiliyor. Yine yeni teknolojik imkanları da değerlendirerek, kütüphanelerimizde uyguluyoruz. ” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 30.11.2016