BAĞCILARLI ÖĞRENCİLER A.HAMDİ TANPINAR MÜZE KÜTÜPHANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ
“Kitapla Buluşma, Yaşamla Tanışma” kulüp çalışmalarına katılan Bağcılarlı öğrenciler, küçük bir sanat galerisi özelliği taşıyan Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi’ni ziyaret etti.

Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi’nin koordinatörlüğünde düzenlenen “Kitapla Buluşma, Yaşamla Tanışma” kulüp çalışmaları yoğun ilgi görüyor. Çalışmaya katılan öğrenciler için çeşitli sosyal ve kültürel gezi programları düzenleniyor.

“MÜZE KÜTÜPHANE HAKKINDA BİLGİ ALDILAR”

Yeşilbağ Adnan Ötügen ve Şükrü Savaşeri Ortaokulu öğrencileriyle yürütülen çalışma kapsamında sosyal ve kültürel gezi programları da düzenleniyor. Öğrenciler, Gülhane Alayköşkü'ndeki Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi’ni ziyaret etti. Kütüphane yetkilileri öğrencilere edebiyat uzmanlık kütüphanesi ile koleksiyonlar ile ilgili bilgi verdiler. Türk edebiyat tarihinin zenginliklerinden olan eserleri yakından görme imkanı bulan öğrenciler, küçük bir sanat galerisi özelliği de taşıyan Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi’nde hoşça vakit geçirdiler.

“TARİHİ ŞAHSİYETLERİ ÖĞRENİYOR, TARİHİ ESERLER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUYORLAR”

Eğitimin önemli alanları arasında tarih ve edebiyatın yer aldığını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, öğrencilerin yazarlar, müzeler ve camiler gibi önemli mekanları ziyaret etmesi gerektiğini belirtti. Bağcılar Belediyesi olarak öğrencileri sosyal ve kültürel gezi programlarına götürdüklerini belirten Çağırıcı, “Kitapla Buluşma, Yaşamla Tanışma” kulüp çalışmalarına katılan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Onlarla birlikte önemli çalışmalarda bulunuyoruz. Tarihi eserler ile tarihi şahsiyetler hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Onlar geçmiş ile gelecek arasında köprü vazifesi görüyor. Öğrencilerimiz eserleri yakından görme imkanı da buluyorlar.” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 02.11.2016