KOLEKSİYON

SINIFLAMA SİSTEMİ

Bağcılar Belediyesi Kültür Merkezi Halk Kütüphanesinde tüm koleksiyon Dewey Onlu Sınıflama Sistemine göre düzenlenmiştir. Dewey Onlu Sınıflama Sisteminde konular anabilim dallarına göre on ana sınıfa ayrılır. Her ana sınıf on temel alt sınıfa bölünür. Tüm konular sıralanana kadar devam eder.

000 Genel Konular

100 Felsefe

200 Din

300 Toplum Bilimleri

400 Dilbilim

500 Doğa Bilimleri ve Matematik

600 Teknoloji ve Uygulamalı Bilimler

700 Güzel ve Dekoratif Sanatlar

800 Edebiyat

900 Tarih – Coğrafya

Açık raf sistemi ile kullanıcılarına hizmet veren Bağcılar Belediyesi Kültür Merkezi Halk Kütüphanesinde okuyucularımız aradıkları kitabı raflarda kolaylıkla bulabilmektedir.

 

OTOMASYON PROGRAMI VE GÜVENLİK SİSTEMİ

Bağcılar Belediyesi Kültür Merkezi Halk Kütüphanesinde tüm kitaplar otomasyon programına kaydedilmiştir.www.bagcilar.bel.tr (e-kütüphane) adresinden okuyucularımız kitap adı, yazar adı, yayınevi, konu başlıkları vs. listesinden çok yönlü arama yapabilmektedirler.

Bağcılar Belediyesi Kültür Merkezi Halk Kütüphanesinde koleksiyon yönetimi ve kitapların güvenliğini sağlamak amacıyla tüm kitapların içine manyetik bantlar yerleştirilmiştir. Yerleştirilen manyetik bantlar ve kapı güvenlik sistemi sayesinde ödünç alınmadan Kütüphaneden kitap çıkışı engellenmiştir.

Oluşturulma Tarihi : 22.01.2015