BAĞCILARLI “KİTAP KURTLARI” ÖDÜLLENDİRİLDİ
Bağcılar’da düzenlenen ve ana teması "Üçüncü Mekân Kütüphaneler: Yeni Roller ve Yaklaşımlar" olan 53. Kütüphane Haftası’nda en çok kitap okuyan üyelere ödülleri Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı tarafından verildi.

Bağcılar, 53. Kütüphane Haftası’nda farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda en çok kitap okuyan üyeler ödüllendirildi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı kitap okumanın önemini anlattığı konuşmasında, Bağcılar’ın 1992 yılında ilçe olduğunda Bağcılar’da hiç kütüphane olmadığını söyledi. Çağırıcı, bugün okullardaki kütüphaneler hariç ilçede 30’un üzerinde kütüphanenin hizmet verdiğini belirtti. Çağırıcı, “Öğrencilik yıllarımızda derslerimizi yapmak için Beyazıt’taki kütüphaneye gidiyorduk. Şimdi artık bilgisayar donanımlı kütüphanelerimizi inşa ederek hizmete sunuyoruz. Kütüphanelerden hemşehrilerim ve öğrencilerimiz faydalanıyor” diye konuştu.

DOÇ.DR. YILMAZ SUNUM YAPTI

Programın ilerleyen anlarında Türkiye Büyük Millet Meclisi Araştırma Hizmetleri Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Yılmaz, davetlilere "Okuma Kültürü ve Kütüphaneler" konulu sunum yaptı. Bağcılar Belediyesi’nin kütüphanecilik ve kitap okuma kültürü konusundaki çalışmalarının önemine dikkat çeken Doç. Dr. Yılmaz, “Bağcılar Belediyesi bu konuda da öncü bir belediye olarak dikkat çekiyor” dedi. 

Oluşturulma Tarihi : 13.04.2017