ENDERUN GO TAKIMI, AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDA DÜNYA DEVLERİNİ YENDİ
30 ülkenin 450 sporcunun katıldığı 6. Avrupa Gençlik GO Takım Şampiyonası’nda Türk milli takımını temsil eden Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencileri, turnuvadan alnının akıyla çıktı. Hollanda, Slovakya, Polonya ve Sırbistan gibi en zorlu takımlarla karşılaşan Enderunlu çocuklar, rakiplerini yenerek ilk 10’a girmeyi başardı.

Avrupa GO Federasyonu tarafından organize edilen ve 1 Kasım 2019 tarihinde başlayan 6. Avrupa Gençlik GO Takım Şampiyonası sona erdi. 30 ülkeden 450 sporcunun iştirak ettiği turnuvaya katılan Türkiye milli takımında ise Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nden 4 öğrenci yer aldı. Uluslararası müsabakalarda çok sayıda birincilikleri bulunan Şerif Göktaş, Buğra Yalçın, Mehmet Ali Göktaş ve Mehmet Cemal Çaylak rakiplerine karşı ter döktü.

Hollanda, Slovakya, Polonya ve Sırbistan ile karşılaştılar

Bilgisayar üzerinden online olarak 18 yaş altı “Gençler” kategorisinde mücadele eden çocuklar, Hollanda, Slovakya, Polonya ve Sırbistan ile karşılaştı. Müsabakalara çok sıkı hazırlanan öğrenciler, turnuva sonunda elde ettikleri başarıyla dünya devleri arasındaki sıralamada ilk 10’da yerini aldı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da uluslararası platformda ülkemizi temsil eden öğrencileri mücadelelerinden dolayı tebrik etti.

Oluşturulma Tarihi : 25.02.2020