BAĞCILAR’DA ENDERUN YETENEKLİ ÇOCUKLAR MERKEZİ’NDEN 150 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU
Bağcılar’ın gururu olan öğrencilerin yetiştiği Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde eğitimini tamamlayan 150 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi. Müzik Kulübü öğrencilerinin türküleriyle renk kattığı törende başarılı öğrenciler mezuniyet belgelerini Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın elinden aldı.

Bağcılar Belediyesi’nin önemli bir eğitim, öğretim ve sosyal sorumluluk projesi olarak hizmete sunduğu Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi 2017 Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi. Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen törene Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, öğrenciler ve veliler katıldı.

Sunuculuğunu öğrencilerin yaptığı etkinlik, Enderun Mektebi’nde şimdiye kadar yapılan başarılı projeleri anlatan sinevizyon gösterisiyle başladı. Gösterinin ardından Enderun Müzik Kulübü öğrencileri sahneye çıktı. Saz grubunda bir yıl boyunca eğitim alan öğrenciler, türküleri seslendirerek davetlilere keyifli dakikalar geçirtti. Enderun Mektebi’nin en renkli sınıflarından olan müzik kulübünde saz, gitar ve keman dersleri veriliyor. Burada eğitim alan kursiyerler hem belediyenin hem de farklı kurumların etkinliklerine katılıp yeteneklerini sergiliyor.

“Öğrenciler anlattıklarıyla anılarıyla davetlileri güldürdü”

Program kapsamında mezun olma hakkı kazanan öğrencilerden bazıları sahneye çıkarak eğitim boyunca yaşadıkları eğlenceli anıları anlatarak davetlileri güldürdü.

Konuşmasında öğrencileri tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “2013 yılından bu yana Merkezimizde eğitim gören 68 öğrencimizin de aralarında bulunduğu şu an lise talebesi olan 150 öğrencimiz mezuniyet belgesi almaya hak kazandı. Beş yıl boyunca ara vermeden Enderun’a devam eden bu 68 öğrencimiz aynı zamanda proje çalışmalarına da katılıyorlar. Yine, 8 ile 14 yaş aralığındaki 383 öğrencimiz de Merkezimizdeki eğitimini başarıyla sürdürüyor. Hepsini canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

“Güzel bir nesil yetiştirmek mecburiyetinde olduğumuzu düşünüyorum”

Çağırıcı, konuşmasına şöyle devam etti: “Sizleri tebrik ediyorum. Kendilerini önemseyen çevrelerini önemser. Sizler yapmış olduğunuz çalışmalarla ailenize ve bize mutluluk yaşattınız. Enderun merkezimiz birbirinden güzel çocuklarımızın fikirlerini, düşündüklerini icraata geçirdiği bir merkez. Burada gördüklerinizi hayatınızın çeşitli safhalarında çok daha farklı algılama fırsatı buluyorsunuz. Güzel bir nesil yetiştirmek mecburiyetinde olduğumuzu düşünüyorum. Bu ülkenin genç nesillerinin neler yapabileceğini geçmiş süreçlerde gördük. Kah öğrenci olup okullarda kah savaş alanlarında 16 yaşlarında. Ve 21. Yüzyıl dünyasında insanlığın değerini kaybettiği bir süreçte 15 Temmuz’da FETÖ hainlerinin karşısına yine 16’lı 17’li yaşlarda şehitler verdik. Rabbim o günleri bir daha yaşatmasın. İşte tüm gayretimiz bu tip odakların gençlere ve insanlarımıza musallat olmaması adına yerel yönetim olarak gerekeni yapmak”

Törenin sonunda Çağırıcı, eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere mezuniyet belgelerini verdi. 

Oluşturulma Tarihi : 25.09.2017