BAŞKAN'IN MESAJI
Kıymetli Hemşehrilerim,

Bağcılar Belediyesi’nin 30. yılında 15 Nisan 2022 Cuma günü gerçekleşen bayrak değişimi ile 15 yıl ilçemize hizmet eden ve her köşesinde değerli eserler bırakan Lokman Çağırıcı başkanımızdan görevi devraldık.

Kendisine Bağcılar halkı adına teşekkür ediyor, Allah’tan sıhhat ve afiyet diliyorum. İnşallah, onun kazandırdığı eserlere yenilerini eklemek ve hizmet kalitemizi arttırmak suretiyle bayrağı daha yukarılara taşıyacağız.

Öncelikle bu sorumluluğu, kıymetli takdirleriyle şahsıma tevdi eden, Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum.

Şahsımı bu kutsal göreve layık görüp teklif eden, partimin ve teşkilatımın ilgili tüm kurumlarına, yine belediye başkanlığı seçiminde teveccühleriyle destek veren kıymetli meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum.

Hazreti Mevlana, “Sözünde güven olmayanın kalbinde sevgi olmaz” diyor. Sözümüzü bugüne kadar olduğu gibi her daim ilçemize abide eserler kazandırmak suretiyle söyleyeceğiz.

Kurucu Başkanımız Feyzullah Kıyıklık ile başlayıp Lokman Çağırıcı başkanımızla devam eden ve Bağcılar Belediyesi’nin mottosu olan “Gelecek seçim için değil, gelecek nesil için belediyecilik” felsefesini devam ettirerek yeni geleceğin trendlerine uygun olarak hizmetlerimizi zenginleştireceğiz.

Geleneklerimizden kopmadan, İstanbul’un iş, eğitim, kültür ve sanat merkezi olarak her geçen gün yıldızı parlayan Bağcılar’ı 2023 vizyonu 2053 ve 2071 hedefleri istikametinde en üst seviyelere taşımaya gayret göstereceğiz.

Hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşüyor.

Çünkü 21. Yüzyıl dijital çağında imkanlarla birlikte sorunlarda artmaktadır. Bu da insanlığı geleceğin sürdürülebilir akıllı şehirlerini inşa etmeye zorluyor.

Artık, değişimin her alanda en süratli şekilde gerçekleştiği bir dünyada yaşıyoruz. Şehir hayatının bu kadar hızlı değiştiği ve geliştiği bir çağda bizlerde Bağcılar ailesi olarak bu yeniliklere ayak uydurmaya gayret edeceğiz. İstanbul’da raylı sistemlerin merkezi olan, turizm, eğitim, ulaşım, kültür ve sanat alanında önemli projelere kavuşan Bağcılar tüm bu yeniliklere kolaylıkla ayak uyduracaktır. Bu konuda en büyük dayanağımız genç nüfusumuz ve insan zenginliğimizdir.

Rabbim, çıktığımız hizmet yolunda yâr ve yardımcımız olsun. Bizleri mahcup etmesin. İşlerimizi kolaylaştırsın… Herkese tekrar teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Abdullah ÖZDEMİR
Belediye Başkanı

Oluşturulma Tarihi : 15.04.2022