BAŞARILI 470 ÖĞRENCİ ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ
Bağcılar Belediyesi 19. Geleneksel Gençlik Şöleni Ödül Töreni, Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda binlerce davetlinin katılımıyla yapıldı. Törende en büyük alkışı da 19 müsabakadan galip çıkarak şampiyon olan Engelliler Basketbol Takımı ile yurt içinde ve yurt dışındaki yarışmalardan madalyalarla dönem Engelli Atletizm Takımı oyuncuları aldı. 

Programda İlk, orta ve liselerde birinci olan, Seviye Belirleme Sınavı, Bilgi Proje, Yüksek Öğretime Geçiş ve Lisans Yerleştirme sınavlarında derece elde eden gençler ile sportif etkinliklerde, İstanbul, Türkiye ve Uluslararası müsabakalarda Avrupa ve Dünya şampiyonlukları kazanan, dereceye giren sporcular altınla ödüllendirildi.

Program öncesinde davetliler barfiks ve basketbol ekiplerinin gösterilerini izledi. Bağcılar Belediyesi Spor Kulübünün minik öğrencilerinin karate gösterileri de büyük alkış topladı.

“MARİFETİ ÖDÜLLENDİRİYORUZ”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da, ‘marifet iltifata tabidir’ diyerek yola çıktıklarını belirterek konuşmasına başladı. Yurt içinde ve yurt dışında Bilgi veya Proje yarışmalarında dereceye girenlere, okul birincilerine, LYS ve  TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) ilçe birincilerine, spor dallarındaki yarışmalarda dereceye girenlere, ödüller vererek başarıyı teşvik ettiklerini anlatan Çağırıcı, “Amacımız; 180 bin öğrencinin eğitim gördüğü ilçemizde başarılı öğrencilerimizi ve gençlerimizi tebrik etmenin yanı sıra, bütün gençlerimizi teşvik etmektir” dedi. Bağcılar Belediyesi olarak 2013-2014 eğitim-öğretim yılında başarılı olan 1.250 öğrenciyi İzmit /Kefken’de bir haftalık kampa götürdüklerini Yaz Spor Okullarına da binlerce öğrencinin katıldığını belirten Çağırıcı, bu yıl da Beykoz Riva’daki İzcilik Kampı’na değişik ülkelerden izcilerin katıldığını hatırlattı. Çağırıcı, 180 bin civarında öğrenci olduğunu da kaydederek, bu genç nüfustan istifade etmek istediklerini söyledi. Öğretmenlerin ve memurların durmak istemediği bir Bağcılar’dan Kongre Vadisi haline gelen bir Bağcılar’a kavuştuklarını da vurgulayan Çağırıcı, şöyle konuştu: “Bağcılar, mevcut 1 metro ve 1 tramvay hattına ilave olarak inşaatı devam eden Beşiktaş-Mecidiyeköy- Mahmutbey hattı ve çalışmaları başlanacak olan 3 yeni metro hattı dahil 5 metro hattı ile anılıyor. Hizmete sunduğumuz kapalı yüzme havuzlarımızda öğrencilerimiz ve sporcularımız ücretsiz istifade ediyor. 95 noktada güvenli ücretsiz internet hizmeti sunduk. 8D sinemayı hizmete sunduk. Gençlerimizin Arapça ve İngilizce pratik yaptığı Dil Evi’ni açtık.” AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de başarılı öğrenciler ile kendilerini yetiştiren öğretmenlere teşekkür ederek, “Başarıyı teşvik etmek ve akabinde ödüllendirmek gençlere bakışın en önemli etkinliğidir.” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da projenin 19 yıldır kesintisiz devam etmesinin sevindirici olduğunu kaydetti. Yılmaz, eğitime katkıda bulunan Başkan Çağırıcı’ya teşekkür etti.

ÖDÜL TÖRENİ

Tören sonunda ilk olarak boks, yüzme, voleybol, futbol, basketbol, karate, güreş ve wushu müsabakalarında Türkiye, Avrupa ve Dünya’da Bayrağımızı başarıyla taşıyan öğrencilere ödülleri Çakır, Çağırıcı, Öztürk, Yılmaz ve İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula tarafından verildi.  Ardından da ilk, orta ve liselerde okullarında birinci olan, Seviye Belirleme Sınavı, Yüksek Öğretime Geçiş ve Lisans Yerleştirme sınavlarında derece elde eden öğrenciler altınla ödüllendirildi. Törende en büyük alkışı da 19 müsabakadan galip çıkan Engelli Basketbol Takımı ile yurt içindeki ve yurt dışındaki yarışlardan madalyalarla dönen engelli atletler aldı. Programda ayrıca amatör Spor Kulüplerine de malzeme yardımında bulunuldu. Program sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi. 

Oluşturulma Tarihi : 08.11.2014