BAŞKAN'IN MESAJI


Sevgili öğrenciler,

İnsanlar doğduğu ilk günden itibaren yaşamın her alanında eğitim görmektedir. İnsanların toplum hayatına uyum sağlaması, sağlıklı bir kişiliğe sahip olması ve iyi bir vatandaş olması ancak iyi bir eğitimle mümkündür.

Son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti'nin bütçesinden en büyük pay Milli Eğitim Bakanlığı'na ayrılıyor ve bu her geçen yıl artıyor. Şuanda ülkemizde hizmet veren okulların üçte biri son 11 yılın eseri.  Bağcılar’da (98’i devlet okulu, 14’ü özel olmak üzere toplam 112 eğitim kurumunda 180 bin civarında öğrencimiz eğitim görüyor.

Bağcılar Belediyesi olarak son 11 yıl içinde hayırsever vatandaşlarımızın da desteğiyle 50 civarında okul yaptırdık. İlçemizde bulunan okulların her sınıfına projeksiyon sistemi ile bilgisayar desteği sağladık ve okullarımızın içini ve dışını güvenlik kamerası ile donattık. 61 okulumuza konferans salonu yaptık. 

Bağcılar’da okuyan farklı yeteneklere sahip öğrencilerimiz için Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’ni açtık. Engelli vatandaşlarımız için ‘’Engelsiz bir hayat‘’ dedik ve Engelliler Sarayı’nda kardeşlerimizin meslek öğrenmelerine ve iş sahibi olmalarına vesile olduk,  oluyoruz.     

Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi de düşünerek Gençlik Merkezi’ni onların hizmetine sunduk.

Şunu iyi biliyoruz; Bir insan bir nesil demek…  Eğitimli bir insan; mutlu bir yuva, mutlu aile de huzurlu bir toplum demek…

Biz, geleceğin büyükleri olan siz çocuklarımız için kültür merkezleri, kütüphaneler ve bilgi evleri inşa ediyoruz. Şu anda 22 mahallemizin her birinde kütüphane mevcut. Bilgi Evlerimizin sayısı 16 oldu. İnşallah en kısa sürede her mahallemize bir Bilgi Evi de inşa etmiş olacağız.

Bilgi Evlerinde, bir yandan bilgisayar ve internet eğitimi verilirken bir yandan da okul derslerine takviye dersler veriliyor. 365 gün eğitimin devam ettiği Bilgi Evlerinden 40 bin civarında öğrencimiz faydalanıyor. Bilgi evlerimizde etütlerin yanı sıra kültür sanat programlarımızla siz sevgili öğrencilerimizin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmanız için çaba sarf ediyoruz.

Öğrenci kardeşlerimizin okul dışı zamanlarını spor yaparak değerlendirmeleri için 50 civarında okulumuza kapalı spor salonu inşa ettik. Şimdi de öğrencilerimizin ücretsiz yararlanabileceği 7 tane yüzme havuzu yapıyoruz. Havuzların 4’ü hizmete açıldı diğerlerin çalışmaları sürüyor.

Okullarımız, bilgi evlerimiz ve spor yatırımlarımızla Türkiye’ye yön verecek geleceğin aydınlık ve sağlıklı neslini yetiştiriyoruz. 

Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da sizin daha iyi şartlarda eğitim almanız için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Sevgilerimle…


Lokman ÇAĞIRICI
Belediye Başkanı


Oluşturulma Tarihi : 04.01.2017