Zikri KILIÇ

Zabıta Müdürü

1965 Yılında Trabzon da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzon da İmamhatip Lisesinde tamamladı,  ‘İşletme Fakültesi’  lisans mezunu olup, Yüksek Lisansını Sebahattin Zaim Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde (Kent Çalışmaları ve Yönetim) tamamladı.

Memuriyet hayatına 1990-1994 yılları arasında Sultanbeyli Belediye Başkanlığında Zabıta Memuru olarak başladı. Zabıta amiri olarak hizmetine devam ederken sırasıyla 1994-2001 Pendik Belediyesi Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, 2001-2009 Kartal Belediyesi Zabıta, Çevre Koruma ve Ruhsat Müdürlüğü, 2009-2019 Pendik Belediyesi Satın alma, Ulaştırma, İdari İşler, Destek Hizmetleri, Temizlik işleri Müdürlüğü, Başkan Yardımcısı Danışmanlığı  görevlerinde bulundu. 2019 Mayıs Ayı itibari ile Bağcılar Belediye Başkanlığında Zabıta Müdürü olarak görevlendirilmiştir.

Çeşitli spor kulüplerinde ve STK'larda (Sultanbeyli Spor Kulübü, Pendik Belediyesi Spor Kulubü ve MGV Sultanbeyli Şubesinde aktif görev yapmıştır.) yönetici ferdi sporlardan Karate federasyonunda kısa bir dönem yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş uzak doğu sporlarıyla yakinen ilgilenen karate do 3. Kademe antrenör ve hakemi, siyah kuşak 4.dan sahibidir.

İngilizce, Fransızca, Arapça, Çince dillerine aşinalığı vardır. Amatörce karikatür ve kara kalem resim çalışmaları yapmaktadır.

Edebiyatla da yakından ilgilenmekte olup; fıkra ve şiir denemeleri olmuş bu alanda basılmış “Kemençe Karadenizun Milli Marşidur” adlı bir eseri de mevcuttur.

Evli ve 3 çocuk babası olup, halen Başkanlığımızda Zabıta Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

                                                                    ‘Suizan yerine hüsn-i zann edelim

                                                                    Mekruh olanı bırakıp duaya dönelim’