Aynur ALGÜL

AK Parti

20.09.1979 yılında doğduğu Malatya’da 1984 yılında tahsiline başlayıp, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Halen İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji, Anadolu Üüniversitesi'nde uluslar arası ilişkiler öğrenimini sürdürüyor.

1998 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çeşitli görevlerde bulundu. 2002’de The Society of Neuro Linguistic Programming tarafından NLP Practitioner eğitimi, 2006 yılında yaşam koçluğu eğitimi, 2007 yılında Blind Korps tarafından görme engelliler eğitmenliği eğitimi aldı.

Siyasi ve sosyal alandaki çalışmalarına Refah Partisi Bağcılar kadın kollarında ve Türkiye Beyazay derneği hanımlar komisyonu kurucu başkanlığıyla başladı.

2007 yılında TİKA ve Beyazay işbirliğinde gerçekleşen “Sınır tanımayan engelliler – Turkuaz projesi” kapsamında Kırgızistan’da eğitimler verdi. Aynı çerçevede 2010 yılında Kosova’da, 2014 yılında Azerbaycan’da bulundu. Ülkemizin değişik yerlerinde ve 2012 yılında Avusturya’da seminerler verdi. Kişisel gelişim, aile, başarı, özgüven ve engellilik konularında radyo – tv programlarına katılıp, çeşitli eğitim merkezleri ve sivil toplum kuruluşlarında seminer ve bireysel danışmanlık faaliyetlerinde bulundu.

2009 – 2010 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Bağcılar engelliler koordinasyon merkezi üyeliği, 2014 yılında Bağcılar Belediye meclis üyeliği ve Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği kadın kolları kurucu üyeliği görevlerine seçildi.

2015 yılında önce Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul il kadın kolları yedek üyeliğine, ardından da Kadın Kolları Merkez Karar Yönetim Kurulu asil üyeliğine seçildi.

Evli ve 2 çocuk annesidir.